Hyvä ja edullinen kameralaukku 500d:lle

Sain tossa synttärilahjaks Canonin 500d:n mutten kameralaukkua. Tarvisin sellasen aika nopeesti. Mieluiten tosi edullinen, mutta tilaa pitäisi olla ainakin 2 objektiiville (50mm ja 18-135mm). Suositelkaa jotain:)
7443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kata on hyvä laukku.
Vilkaisehan Konebox firman sivuja.
Hinnat näyttävät olevan varsin ostajaystävällisiä.
En tosin tullut katsoneeksi kuuluuko olkahihna nhntaan.

Äänestä

Telefotossa voi vielä olla Lowepron Rover AW II:sta... Helvetin hyvä reppu ja tilaa myös muulle tilpehöörille.

Äänestä

Clas Ohlsonilla on ollut halpoja slingejä ja reppuja. Osa ihan ok laatuisia, mm. Tamrac ja LowePro.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


canonisti_minäkin kirjoitti:

Sain tossa synttärilahjaks Canonin 500d:n mutten kameralaukkua. Tarvisin sellasen aika nopeesti. Mieluiten tosi edullinen, mutta tilaa pitäisi olla ainakin 2 objektiiville (50mm ja 18-135mm). Suositelkaa jotain:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu