Veikkaus ja Ray.

eihemmettiiii

6

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peljajaja

      Tästä hallituksesta ei ole mitään muuta kun haittaa.
      Tämä on täysin totta. Voin lyödä vaikka vetoo että Suomessa suurimmat peliongelmaiset ovat hävinneet rahansa juurikin Veikkaukselle ja Raylle!

      Se kun ne ihmettelee siellä Rayllä että miksi heidän pokerinsa ei vedä porukkaa, niin voisivat katsoa peiliin. Se on aivan paska. Sama on myös Veikkauksen peleissä. Mä pelaan vain vedonlyöntiä ja olen erittäin pettynyt heidän tarjontaan. Nykyään ei voi edes yhdistellä pelejä esim maanantaista -lauantaihin.
      Bettsonilla tää onnistuu mainiosti.

      • Paavo Harvahammas

        Samaa mieltä, nämä veikkauksen pitkävetokohteet on ihan peestä.
        Veikkaus vielä ottaa oikeuden pyristää pelaajan voitot alaspäin.
        Jos on voittanut vaikka 10,99€, niin veikkaus maksaa 10,95 euroa eli veikkaus yrittää tässäkin varastaa pelaajalta.

        Ei mikään muu vedonlyönti yhtiö harjoita samanlaista pettämistä.
        Unibet on ainakin maksanut voiton sentilleen.
        Unibet on muutaman kerran pyöristänyt jopa kertoimen suuremmaksi, kun kohteita oli muutama ja loppukerroin olisi ollut 1.89, niin kerroin olikin 1.90.
        Unibetilta voi huonokin peliharrastaja jotain voittaa, mutta ei Veikkaukselta


    • ongelmiatulos

      http://www.peluuri.fi/data/liitteet/...ortti_2011.pdf

      Lukekaa sivu 15.

      Kiinnittäkää erityistä huomiota siihen mikä on ykkösenä. Eli RAY 65%
      Kaikista puheluista mitä peluuri on saanut niin 65% koskee hedelmäpelejä.
      Internet vedonlyönti ei pahemmin ongelmia aiheuta. 2 puhelua tullut koko 2010 vuonna.

      • ongelmiavaan

      • Borax Bolton

        Ray:n hedelmäpelithän on suurin syyllinen ihmisten peliongelmiin.
        Hedelmäpelit koukuttavat erityisesti eläkeläisiä.
        Aina kun käy kaupassa ja kaupan aulassa on monta ray:n hedelmäpeliä, niin aina siinä on joku eläkeläis mummo tai papparainen syöttämässä euroja myllyn kitaan ja takana on jonossa vuoroaan odottamassa monta eläkeläistä.
        Sinne myllyn kitaan katoaa monenkin eläkeläisen eläkkeet.
        Ray:n hedelmäpelit on ohjelmoitu niin, että ray siinä voittaa ja eläkeläisen rahat menenvät masiinaan.
        Nuo kaikki hedelmäpelit pitäsi iskeä säpäleiksi, ettei niitä kukaan pääsisi pelaamaan. Se olisi paras keino auttaa peliriippuvaisia, kun hedelmäpeli on paskana, niin ei sitä pysty pelaamaan.
        Tässä on vaan se, että rikkoja on heti rikollinen ja ray ei ole rikollinen missään vaiheessa, vaikka ray:n hedelmäpelit perustuvat huijaamiseen.
        Jos tavallinen pulliainen perustaisi toimintansa huijaamiseen, niin se on rikos, mutta ray saa huijata vapaasti valtion suojeluksessa.
        Minä en laita euroja noihin paskamyllyihin.

        Internet vedonlyönti voi aiheuttaa joillekin ongelmia, mutta suurimmalle osalle ei aiheuta.
        Internet vedonlyönnillä voi myös jotain voittaa, mutta ray:n pelejä ei kannata edes kokeilla, koska niissä häviää aina.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      148
      11017
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5403
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      41
      4215
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3622
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2674
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      101
      1588
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1586
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      75
      1445
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1396
    Aihe