Karjala mäyräkoiran hankala kantokahva

Onko kukaan törmännyt samaan ongelmaan kuin minä, menee tyytyväisenä kauppaan ja ostaa karjala mäyräkoira(12pulloa), niin siinä sitä saat reippaasti kannella kaljaa kotiin, ja kädet verillä.
Kuka kumma on keksinyt siihen sen kantokahvan?, saa olla fakiiri että siinä ei käsiään riko.
2828
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se on vain sitä harjoittelun puutetta. Meikäläinen on treenannut "kauppakassilihaksia" siten, että olen ostanut muovipussin ja kantanut sen kaljan sillä sitten kotiin.

Äänestä
  • Se voi olla harjoituksen puutetta =), mutta kumma etteivät laita kantokahvaan vielä säkövirtaa siinä sitä saisi kaupasta kävellessä samalla uuden kampauksen.
    (huumoria oli tuo, jos joku vakavikko sattuisi lukemaan =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olut kirjoitti:

Onko kukaan törmännyt samaan ongelmaan kuin minä, menee tyytyväisenä kauppaan ja ostaa karjala mäyräkoira(12pulloa), niin siinä sitä saat reippaasti kannella kaljaa kotiin, ja kädet verillä.
Kuka kumma on keksinyt siihen sen kantokahvan?, saa olla fakiiri että siinä ei käsiään riko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu