Mulla on kolme vuotta vanha läppäri, jossa käyttiksenä Vista (oli ostettaessa). Kone on harrastanut säännöllisen epäsäännöllisesti sellaista, että kun sen sammuttaa, se käynnistyykin itsestään uudestaan. Uudelleen käynnistyttyään se avaa joka kerta automaattisesti Windows Media Playerin kirjaston, jota ei saa suljettua oikean yläkulman ruksista vaan ainoastaan alapalkista.
Viime aikoina se on alkanut tehdä sellaista, että kun laitan sen lepotilaan (siis yritän laittaa, klikkaan lepotilaa), se käynnistyykin uudelleen. Ei sammuta varsinaisesti itseään vaan käynnistyy uudelleen. Se antaa virheraportin, jossa syynä on BlueScreen. Pari kertaa se on myös kehdannut käynnistää itsensä ihan itsenäisesti kesken surffailun... Aina syyksi ilmoitetaan sama BlueScreen.
Mikähän mahtaa mättää? Onko vika käyttiksessä vai mahdollisesti raudassa?
Niin, ja cd/dvd-asemankin tämä onnistui hukkaamaan jonkun automaattisen Vista-päivityksen yhteydessä...
Kone käynnistyy uudelleen - BlueScreen
Höhpöh
1
258
Vastaukset
- eksyksissäkö
Vika on Puolanjohdossa. Kysy Googgelilta, niin pääset tiedon pintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31711931Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15211079Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2526407Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2265222Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1683684- 1743558
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502523Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121834Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171735