OLLI REHN oli outo ilmestys TAAS suomessa, naama monella

Olli Rehnin on par

as pysyä suomenrajojen ulkopuolelle, selkeästi ei ole suomen etujen muksista hänen toimintansa !!!????
mutkalla kun yritti selitää kierosti asiaansa. EI menny suomalaiseen täydestä !
OLLI REHNin selitys onui tosi phasti, loppujen lopuksi ei pystyny sanomaa asiaan mitään, se ositti asiassa on TOSI kiero peli menossa !!??

9

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • outo on

      Outo oli naama, hyvin epäilyttävän näkönen , tuli mieleen epärehellinen ihminen ?

    • Äly hoi

      Tuli niin savolainen vastaus kuin olla vain voi.Yrittää nyt selitellä ettei Suomi voikkaan kieltäytyä muusta ratkaisusta kuin auttaa kriisimaita kuluista välittämättä.Muut maat eivät suostuisi meidän vaatimiin vakuuksiin ja näinollen meidän tulisi nyt ymmärtää pitää "turvat" tukossa vakuuksista puhumisesta.Tottakai suuret maat yrittävät vierittää vastuutaan muille,sehän nyt tajuaa jokainen.Suomen on pidettävä vakuusvaatimus tai lopetettava sitten kokonaan avustaminen.Slovakia ei tue kreikkaa tai muitakaan kriisimaita,eikä sekään ole "mustalla" listalla.Jos joudumme pienenä maana syntipukin rooliin,niin sitten joudumme ja sillä siisti.Johonkin se raja on vedettävä ja se kulkee nyt tässä.Rehn pelaa jo omaa presidenttipeliään ja on olevinaan valtiomiesmäisen kaukonäköinen.Paistaa niin räikeästi läpi,ettei tuota usko Erkkikään.

      • hyi ajatuski

        siitä EI KOSKAAN tuu presidenttiä suomeen


    • se on loppu ny

      90% suomalaisita ei ole samaa mieltä OLLI REHNin kanssa, selkeästi KIEROILI puheissaan, ei voini selvällä suomen kielellä sanoa että hän on pelastamassa muutaman suomalaisen miljardöörin sijoituksia suomen kansan verorahoilla, pistelee vihaksi tommoset kierot LIEROT kenkää tulee ollille kaikilta suomalaisilta noin 90 % kansalaisista on TÄYSIN eri mieltä , uskaltakoon vaikuttaa asiaan suomen kansan vahingoksi, siitä ei hyvä seuraa !!!!!
      Olli on selkeästi korruptoitunu, puolustaa riistopolitiikan tekijöitä !!!
      EI ONNISTU, suomi ei anna enään penniäkään kreikan eikä muitten maitten pelastamiseen !!!

    • maatsomies

      olli on kovan luokan pelimies. tosin suomen pussiin hänkään ei kilauttele.

      Lisää tietoa netistä hakusanoilla:

      korporatismi rehn
      setelisolidaarisuus
      eu-liittovaltio

    • """""

      HYIII, olli on suomen TYHMIN politikko ??? lipponen on samaa sarjaa ! Hyiii

    • vitussa ydin.

      Liittovaltiokiima on kova hänellä ja suomen demareiksi itseään nimittävillä. Ei siinä suomen kansasta mitään välitetä, vaikka kansallisvarallisuutemme pyritään huijjaamaan ytimelle.

    • ei saa antaa suomea

      vähän kai rehnillä sanottavaa suomalaisille on.ei noita velka kierroksia kukaan halua edes kuunnella.

    • ahneet paskat

      ANTAKOOT VAAN:MUTTA MAKSAKOOT OMISTAAN:ei kenenkään toisten rahoja jaeta taivaan tuuliin.krooniset KERJÄLÄISET RIITTÄÄ.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1376
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1334
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      169
      1309
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      553
      1198
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe