Aloittelija

Voiskos joku pistää Java oppaan missä asiat selitetään kunnolla. Olen lukenut joitan mutta suurin osa jää epäselväksi, kun siellä oletetaan että osaisin C :saa ja ymmärtäisin eron..
5413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos englanti taittuu, youtubessa on java programming tutorials-sarja (thenewboston)

Äänestä

Hae kirjastosta Simo Silanderin java-opas. Jäätävän hyvä kirja.

Äänestä

Paras valinta on Cool Basic
-suomenkieliset oppaat
-helppokäyttöinen
-esimerkit ja nopea projektin esikatselu

Äänestä
  • CoolBasic on ihan perseestä.
    Ei se edes ole oikea ohjelmointikieliä.
    Sillä saa tehtyä vaan jtn räkäsiä 2D-pelejä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelija123431 kirjoitti:

Voiskos joku pistää Java oppaan missä asiat selitetään kunnolla. Olen lukenut joitan mutta suurin osa jää epäselväksi, kun siellä oletetaan että osaisin C :saa ja ymmärtäisin eron..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu