Onko nyt takinkäännön SM-kilpailut menossa. Kokoomus ja PS:set ainoita joilla takki ei käänny näin tiheään no jos väri hieman haalenee.
Vasurit riisinut takin kokonaan pois jottei vahingossa käänny PUNAINEN väri.
Kristilliset hokee että herran haltuun no nyt HERRAT vie ja Päivi vikiseen mennessään.
SDP:n takinkääntö on pahinta koska sillä on kaikkein painavin vaikutus politiikkaan yleensä eli lähtivät HERROJEN kyytiin ja takkikin näyttää SINISELTÄ.
Sitten nämä RUOTSITTAJA puolueet. Näiden pitää laulaa niitä lauluja mitä RKP-läinen raha sanoo ( pakkoruotsi ja virkamiesruotsi jatkuu jossa SDP:n Urkilainen toimii tukuumiehenä )
Tämähän on HÄVINNEIDEN ja RUOTSITTAJIEN hätätilahallitus joka kantaa VASTUULLISESTI rahaa Kreikkaan.
RUOTSITUS----------HÄVIÄJÄT----------RAHAT KREIKKAAN ( sijoittajat )
Nyt takinkäännössä on uusi käänne KESKUSTÄ on ajanut ohituskaistaa kaikista ohi ja johtaa YLIVOIMAISESTI ( Kreikka ).
--------------------Nyt jännitetään kuka seuraavana ohittaa vastuullisesti------
Kepulit ajaa ohi kaikista
3
<50
Vastaukset
- Välillä oksettaa
Seuraa politiikaa vähän pidemmälle eikä vain tämän päivän uutisia. Kepulaiset kertoivat jo aikaa miten käyttäytyvät jos summat suurenee ja mitään ei tapahdu avustajamaissa. Urpilainen lisäsi surutta vastuita Kataisen kanssa eikä takuista ei puhuttu mitään!
Onko lehdistö repinyt otsikoita Urpilaisen ja Arhinmäen politiikasta. Miten he vaalitaistelussa äänestäjilleen lupasivat? Onko ihmetelty miksi Vihreät ovat hallituksessa vaikka romahtivat ainakin 30 %? E ole. Meillä on aika yksipuolisesti uutisoiva lehdistö. Voi kumpa lehdistön kytköksetkin tutkittaisiin Englannin malliin. Kepulaisen ei tarvitse kuin röyhtäistä niin siitä saadaan otsikot revittyä. Sitten aikanaan perutaan ja kumotaan, mutta vahinko on jo tapahtunut. - Miksi ei ?
Ei revitä edes ministeristä joka on valehdellut koulutustietonsa?
- Persut on vitsi
Timo Soini patsastelee joka lehdessä. Kyllästyttää jo naama. Aluksi vitsitkin vähän nauratti, mutta melkein jo tietää mkä vastaus on tulossa. Ei herätä pitkään innostusta. Kuluttaa itsensä loppuun. Lehdistön kanssa hyvää pataa. Kyllä kepun aika tulee. Ihan asiaosaamisella ja kansan kuuntelulla. Ei tarvitse uhota, eikä puhua potaskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse644441Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973688Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083321Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.201887Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 82819
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105807- 44803
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23764