Kalevan juttutupaan tai uutiskommentteihin EI saa enää kirjottaa sanaakaan lestadiolaisista!!! Seuraavaksi varmaan tulee uutinen että päätoimittaja vaihtuu.
Sananvapauden riisto
6
78
Vastaukset
- kuulaa kalloon!
Lessut on lessuja, eli sairas ja umpikiero lahko!
- Saatanan tunarit
Minä ainakin lopetin Kalevan tilauksen, koska en pidä siitä että kaleva taipuu jonkin ryhmän painostuksen alla. Aika surkeeta luuseri toimintaa.
- Reijo Syöpäläinen
Siinäpäs sitä olisikin Kalevanpojilla mietittävää, kun ensin sairas lahko rupeaa uhittelemaan boikotoeilla sitä, ja toimintatapojen muuttaminen lehdessä johtaisikin lopulta vain normaali-ihmisten massapakoon lehden kuluttajapiiristä. Heh heh. Hyvä hyvä.
Itsekin voisin lopettaa Kalevan tilauksen, jos sellainen minulle vain tulisi.
Mutta mitäs sensurointia siellä juttutuvassa on oikein tapahtunut? Voisin ehkä olla avuksi.
T: Reksa - syyllistyy samaan
Kärpäsestä tehdään härkänen. Täällä on joku palstahäirikkö joka valehtelee.
- esinahan totuus
Lestat tosi pahoja valehtelijoita.
- ihate
se on totta.lesta osaa kusettaa ja manipuloida.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064592Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293403No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 411438
- 361353
- 381206
- 141102
- 1591026
- 27998
- 6944