Koirat haukku karavaani kulkee

Suominainen

Olen tässä lueskellut tätä palstaa huvikseni paremman puutteessa. Järkyttynyt näistä kirjoituksista. Julkkiksia haukutaan läskeiksi ja rumiksi jne. Kyllä täytyy olla kova itsetunto että kestää moisen arvostelun, ihan täytyy hattua nostaa. Itse olen kauhuissani tästä suomi naisen haukkumisesta etenkin matkailu sivuilla. Meitä haukutaan niin rumilla nimillä että hirvittää esim. läskiperse ryhävalas, selluperse, ihramaha jne. näitähän löytyy. Mutta on se vaan kumma että te miehet olette kuitenkin sitä pillua meiltä läskiperseiltä koko ajan vonkaamassa ja jos ette sitä saa otatte väkisin. Mikä teitä miehiä vaivaa? Suomalaiset naiset ovat fantastisia , missään muualla maailmassa ei ole sellaisia naisia jotka on pitkälle koulutettuja ja hyvillä palkoilla ja tuovat rahaa talouteeen ja yhteiseen kotiin. Ei tarvi miehen elättää kuten jenkeissä ,jossa ollan vaan kotiäitejä. miehet tekee 12-14 tuntista työpäivää että pystyvät tarjoamaan elintasoa muijalle ja lapsille. Muija vaan edustaa kotona hienona ja passaa ukkoonsa kun se tulee töistä. Sitäkö te miehet haluatte. Lähteä joka aamu töihin ja kamppailla vihreästä oksasta muiden työntekijöiden kanssa.
Meillä ainakin mies valittaa joka aamu että taas on mentävä sinne paska duuniin mutta se ei tee sitä yksin, vaimo lähtee myös. Joten haukkukaa vähemmän meitä läskiperseitä. Minä ainakin arvostan miestäni ja sitä että hän lähtee kaikesta huolimatta joka aamu minun ohella työhön ja se varmistaa meille hyvän elintason.

4

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • potty

      IHRAPERSE!

    • mä oon ruma

      Ainaskin musta naisella pitää olla PERSE, olipa se läski, ihra tai muu. Mut jos se PERSE puuttuu yli traanaamisen tai anorksian takia, niin semmonen nainen ei ole kaunis. Lihaa pitää olla luidenympärillä.

      Mitä muijan passaamiseen tulee, niin joskus ajattelin ja unelmoin tekeväni duunia jopa kotona ja antavani VAIMOLLE vapauden duunaa mitä tykkää, kunhan ees YKSI lämmin ateria olis päivässä HYVÄ. Onneksi sairastuin ja deeni meni, enkä roiku hirttonarussa 24h kännykkä rintataskussa. Nyt on aikaa tehdä mitä haluaa, mutta raha ei tietty riitä. Silti mielummin näin, kun puoliksi hirressa oottamassa sitä sapuskaa kotiin tullessa.

      Eli te arvoin naiset, vaimot tai homoparit... niin passatkaa jumakauta sitä rahat hommaavaa raatajaa, kun se tulee kotiin!!!! Voi olla, et se ei sitten tuukkaan vaan on pettämässä jossa, missä saa lämpimän sapuskan. Pahemmassa tapauksessa ukko on narun jatkeena, kun on KYPSYNYT tämän "kumppanin" valittamiseen siitä yhdestä ainoosta sapuskasta. Jos se vapaa 10 - 18 tuntia ei riitä omiin puuhiin ja aterian tekoon, niin sellanen liitto ei kestä ikuisesti.

      Niin, ryhävalas on KAUNIS eläin, joka ei valita kuten ihmisen retkut kaikesta, aivan kaikesta. Jos se viddun suhde on katkolla, kandee mennä kattomaan LIVENÄ tuommosta ryhävavasta ja tajauta miten pikku pallero ihmis marmattaja on!!!

      Kukaan ei ole täydellenin ei kumaan, ei edes se jumala!!! "Loi ihmisen omaksi kuvakseen", perkules olis kannattanut tuonkin papparaisen miettiä milasen riesan sai aikaan tännä toisiaan solvaamaan ja tappamaan.

    • Kimppa pimppaa.

      Hyvä niin peskää sit edes joskus sit'ä pientä pyllyänne ja varsinkin sitä mikä katkaravulle haisee!

    • Leo Saarela

      Koirat haukkuu mutta karavaani ei kulje kun kärryt on rikki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3839
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2974
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1882
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1608
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      731
    Aihe