Muutamien päivittäiskauppojen lähistöillä ihmisten virtsa lemahtaa ikävästi näin lämpimillä, esim. ostoskärrykoppien tienoilla.
Helppo arvata, että jätkät ovat löytäneet näistä ilmaisia "vessoja".
Pitäisikö oikein terveystarkastajien piipahtaa toteamassa tuo tilanne. Huoltofirman painepesuri lieventäisi ikäviä lemahduksia.
Jätkillä hygienia hakusessa!
2
293
Vastaukset
- PienetVEHKEET
Jätkillä myös Kotkassa huonoja tapoja. 30.6 aamulla yks kusimulkku virtsasi vanhan hautausmmaan kohdalla töttörö kädessa (tosi pieni oli) siinä kohdalla kulkee paljon pyörällä ihmisä. Eipä peitellyt yhtään, vaan oikein piti näytellä mokomaa haisevaa kilkutinta. Hyvä, ettei lentänyt pinnoille. Samana päivänä Prisman pysäkillä oli toinen sika myö kusella. Ei ole ihme, jos virtsa haisee.
- asiakas b
Joo mut kun ostoskärryt marinoituvat siinä vahvan kusen hajussa, niin hiukan siitä lemusta kulkeutuu myös marketin puolelle.
Kuitenkin tuo on pienempi paha kuin jos marketeissa olisi yleisövessat. Voi sitä sikailun määrää mitä siitä seuraisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse834597Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103820Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1733612Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.552046Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291104
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882