Presidentti Black kokemuksia?

baRisto

Saako joku maun irti Presidentti gold label black purusta?
Mulla on moccamaster ja sillä ei ainakaan onnistu.
Tulee ihmeen laihaa kahvia. Ei se varsinaisesti pahaa ole, mutta ei kyllä maistukkaan miltään.

Onko kokemuksia?

7

2542

Äänestä

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PannuKuumaksi

      Hyvää siitä tulee ihan normikeittimellä. Pari ekaa kertaa kun join niin maistui vähän laihalle, mutta jonkun viikon totuttelun jälkeen on alkaneet eri vivahteet tulla esiin. Todella hyvää.

    • baRisto

      jees,
      ei kyllä ekan paketin aikana avaudu tämä luxus..

      Maku koheni hieman, kun laitoin kahdeksaa kuppia kohtaan yhdeksän kukkurallista mittaa puruja.

      Muutta...ei tämä ole kovin kummoista plöröä.
      Maistuu jokseenkin samalta, kuin "Hieno" -kahvi.

    • kahvi123

      Vieläkö kyseistä kahvia valmistetaan? Ei löytynyt s-marketista.

      • Yukako

        Löysin jokin aika sitten S-Marketista.


    • elmeriiii

      Oli itselle pettymys. Käytän pressopannua ja parisienne on ainakin omaan makuun parempi. Enemmän makua ja pehmeyttä eikä samanlaista kitkeryyttä.

    • Kotikahvittelija

      Ei kyllä napannut, kun paketin ostin. Mitään makua ei tuntunut saavan irti, vaikka annostelen kahvia tyypillisesti kaksi kukkuramitallista kahta kuppia kohden. Eli kyllä kahvin vahvuus olisi pitänyt olla kohdillaan. Silti oli jotenkin laihaa litkua. Paketti kesti minulla kuukauden, eikä se maku tosiaan siinäkään ajassa "avautunut". Aika heikko esitys Pauligilta, mitä ihmettelen, koska firman muut kahvit ovat pääsääntöisesti erittäin hyviä.

    • Jukeinen

      Tulipa tuotakin kokeiltua. Tuntui, kuin pussissa olisi paahtimossa työpäivän päätteeksi lattialta lakaistut purut koottuna. Näin mautonta ja mitäänsanomatonta kahvia ei ole tainnut koskaan vielä tulla vastaan. Jo pakettia aukaistaessa ihmetteli sitä, miten sieltä ei juuri minkäänlaista kahvin tuoksua tullut, eikä se kupissakaan sen kummemmalta maistunut. Törkeintä tässä on se, että tuota sekundapurua myydään premium-kahvin hinnalla. Pahimmanlaatuista huijausta. Meni kyllä maku koko Pauligiin samantien ja varmasti tulee ihan muiden valmistajien kahveja ostettua jatkossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1329
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      823
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      516
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      488
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      465
    Aihe