Näin helteillä on mukavaa avata ovet ja kaikki ikkunat autoon mennessä kakella jo kauempaa.
Välillä vaan ikkunat menevät hetken päästä kiinni itsestään. Ovethan sulkeutuvat jos niitä ei lukituksen avauksen jälkeen avaa (normaali toiminto), mutta onko muilla kokemuksia ikkunoiden automaattisesta sulkeutumisesta.
2007 Ocu Elegance 1.9TDI DSG
Ocu: ikkunoiden avaus kakella
19
260
Vastaukset
- tosi hienoa
Stadissa ahkerat romanialaiset ehtisivät vielä siivotakin autosi ennen liikkeellelähtöä.
- Eiköhän ne ole
jo kotimaassaan oppineet ettei näistä "omista" automerkeistä mitään otettavaa löydy.
- Ikk. avaus miksi????
.
Eikö siinä ole ilmastointia
.- KuumaKalle-07
No on tietenkin, mutta onhan se kiva naapurin söpöille kundeille esitellä PREMIUMIN hienoja ominaisuuksia.
- Ocu 07
Itsellä myös 07 Ocu ja käytän tuota toimintoa paljon. Mutta ei ne kyllä automaattisesti ole kiinni menneet..Eli pysyvät auki kyllä ainakin sen n. 20 minsaa (kauempaa en ole testannut)
- KummaKalle-07
Joo, ei mullakaan aina mene heti kiinni, mutta välillä menee. En tiedä onko väliä onko avannut kaikki ikkunat kokonaan. Pitää kokeilla!
Ja tiedoksi että ilmastointi on, mutta on se mukavampi istua premium-autoon kun pahimmat kuumat ilmat on menneet pois.
- Leuhka patu
Teille ketkä olette niin herkkiä vittuilemaan toisten autoista ja niiden laitteista syötän nieltäväksi tämän.
Minulla on Octavia 1.4TSI DSG Combi vuosimalli 2010 ajettu alle 15000 km.
varusteena kaukosäädettävä tuuletus, mitäs nyt sanotte?
Löytyykö omastanne kyseinen varuste ja jos löytyy kertokaa merkki ja malli niin saatte minun laitteeni tiedot jos kiinnostaa!!!!!!- vai niin
Ostitko tuon tuulettimen Biltemasta vai Motonetistä?
- Heleppo-Hejkki
No lisälämmitin Webasto tms. saadaan tietysti kytketyksi niin, että se ei lämmitä, vaan puhaltaa pelkkää ulkoilmaa ohjaamoon. Jos ulkoilma on 30-asteista, niin sillä ei mitään järisyttävää vaikutusta ole, mutta jonkinlainen tuuletushan se tietenkin on.
- rkngklrglkk
Minulla on -96 Audi jossa on automaattinen tuuletus, joka saa voimansa kattoluukun aurinkopaneelista. Vakiovaruste :)
- ei voi olla
rkngklrglkk kirjoitti:
Minulla on -96 Audi jossa on automaattinen tuuletus, joka saa voimansa kattoluukun aurinkopaneelista. Vakiovaruste :)
eihän Audissa ole mitään parempaa kuin rakkaassa Skodassa, ja jos on niin se ei ainakaan toimi. Mene kuule Audines pois täältä sekoilemasta ....kele.
- nimimwerkki
mitä vittua... huh huh!!!
- ei leuhka patu
Heleppo-Hejkki on alan mies.
Webastostahan on tietysti kysymys eikä sen kummemmasta, kunhan kokeilin millaisen vastaanoton saa kun tän jutun laitan.
Kiitos kiinnostuksesta ei sen kummempaa.
Webasto VTT- 5 kW- Heleppo-Hejkki
Heh, sori kun paljastin jutun liian nopeasti...
- voi mahoton
Heleppo-Hejkki kirjoitti:
Heh, sori kun paljastin jutun liian nopeasti...
että ihan tuuletin pukkaa ulkoilmaa helteellä kabiiniin, en olis uskonut, että autotekniikka on jo noin pitkällä. Mitähän sitä oikein tullookaan vielä.
- ihan mahoton savossa
voi mahoton kirjoitti:
että ihan tuuletin pukkaa ulkoilmaa helteellä kabiiniin, en olis uskonut, että autotekniikka on jo noin pitkällä. Mitähän sitä oikein tullookaan vielä.
Se pukoo sitä ilmaa ihan lämpötilasta riippumatta mutta kylmällä sieltä saa lämpöä. Sitä sieltä tulloo vielä, voi ihme.
- KuumaKalle-07
TV:ssä tulee nelosella nyt ohjelmaa meikäläisistä. OLEN YLPEÄ!
- neuvosto
eikös Poliisi TV tule kakkoselta?
- Tarkoitat varmaan
kammella? Idässä luottavat veiveihin. Eturekisterikilven alla löytyy käynnistysveivin reikä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7203010Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3622702Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o562476Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä312427Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581978Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181509Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121502- 731434
- 491419
- 571379