Martina häpeäksi niille jotka osaavat laulaa

Hankkisi jo ammatin

Näin osan Särkänniemen esityksestä. Ei siinä oikein voinut kuin suu auki tuijottaa. Eikä hyvällä.
Muijan ääni, ainoa hyvä oli se ettei ole kimeä vaan matala ja käheä, se ok.
Mutta muuten, ääni ei kestä yhtään, ei pysty pitkää nuottia vetämään ensimmäistäkään, saman tien henki loppuu ja ääni särkyy.
Lauloi kyllä myös oikein, mutta usein ääni alkoi vetämään väärälle nuotille, siksi koska ei omaa lainkaan musikaalisuutta.
Enkunkielen ääntäminen, sitä pitäisi paljon harjoittaa.
Kamala tusinakappale.
Lavakarisma, mikä sellainen? Kun ei ole ei ole. Asia mitä ei voi opetella, kun sitä ei ole, sitä ei saa mistään.
Liikkuminen, kuin puupökkelö.
Tosi hermostunut ja hirvittävän epävarma.
Naama ruma, aivan turvonnut botoxia täynnä, siksi ehkä miesmäinen.
Nyt sentään oli hame ok pituinen. Kun on paksut reidet, ei kannata käyttää mikroshortseja eikä minareita.
Tissit, miksi pitää niitä pahasti epäonnistuineita silareita???
Normaali ihminen suunnilleen haastaisi oikeuteen sen joka tuollaiset riipparinnat leikannut.
Ja jos tosiaan ottanut laulutunteja, sille opelle potkut, kun ei ole oppinut alkeellisimpiakaan asioita laulamisen tekniikasta.
Miksi ihminen jaksaa skandaalijulkisuuden avulla olla "laulaja", vaikka se ei tuota mitään ja keikkoja on muutama koko kesälle ja levy ei ole myynyt.

7

453

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • An

      En oikeestaan ees tiiä miks ihmeessä kommentoin tätä asiaa tänne :D Mutta antaa mennä. En oo myöskään mikään Martina-vihaaja ennestään.
      Red light on-esitys meni musta ihan ok, olin jopa yllättyny! Tosin liikkuminen oli aika jäykkää ja teennäistä. Ohikiitäävää meniki sitte hiukka huonommin. :S Alavireistä ja väritöntä laulamista mimmiltä joka käy laulutunneilla.. :S Mutta osa tätäkin saattoi mennä jännityksen piikkiin joka musta paisto läpi kunnolla. Jännä sinänsä että hän on esiintynyt jo niin monen vuoden ajan. Ohikiitävää oli jopa niin huono esitys että sitä ei melkeen voinut katsoa. :S Mua nolotti ne teennäiset käsiliikkeet ja varsinkin ne lopun kiekutukset jotka oli aika kauheat :D. Tsemppiä nyt MArtinalle kumminkin, harjoitusta vaan niin ehkä se siittä sitte. ;)

    • kompskomps

      Pata-Ässässä ja muissa karaoke-mestoissa paljon paljon parempi ja kauniimpi äänisiä naisia laulaa joka ilta. Martinan ääni ei riitä alkuunkaan. Ja tulkintapuoli nyt on aivan avutonta käsien vatkausta ja vartalon liike, niin mikä liike..huh huh..vai että tanssija????

      Mutta kuka tälläisiä artisteja saa myytyä? Pojot sille. En kyllä itse maksaisi senttiäkään. Ei edes viihdetarkoitusta, kun ei ole todellakaan minkään näkönen. Sääliksi käy tollasta aku ankka huulta:( Mitkä rahat maksetaan "kauneusleukkauksista" ja sitten ollaan ulosotossa.

    • laulutaidoton

      Meneehän ihmiset sankoin joukoin katsomaan Tuksuakin,jonka laulu ja tanssitaidot ovat luokkaa ö

      • ....................

        Ihmisillä on tapana katsoa kaikkea kummallista. Liikenneonnettomuuskin pysäyttää uteliaita ihmisiä. Taidottomuus on myös jotenkin mielenkiintoista ja hykerryttävää.


    • hahahehehohohihi

      "ei pysty pitkää nuottia vetämään"
      "mutta usein ääni alkoi vetämään väärälle nuotille"

      Sama kirjoittaja kyllä mainitsee kirjoituksessaan jotain lauluopettajan ehkä puutteellisesta laulutekniikasta.

      Onko hän lauluja, joka ei ole saanut töitä?

      Katkeroitunut?

      Kaksi ylinnä olevaa lausetta heittomerkeissä antaa ymmärtää että hän ei hallitse itsekään minkäänlaista musiikkisanastoa.

      Miksi hän siis analysoi Martinaa, joka EI ole muusikko.

      Warum?

    • voi mikä REppaNA

      Lopeta jo Martina, naurettavaa kun käyt täällä kommentoimassa itse aina välillä!
      Koita jo tajuta, olet pohjanoteeraus laulajana ja muutenkin ihmisenä. Olet pelle jota kansa tykkää toki välillä töllätä, sen jälkeen oma elämä maistuu jopa vieläkin mahtavammalta, kun tietää mitä luusereita on olemassa.

      • hahahehehohohihi

        Olen 28-vuotias nainen Tampereelta.

        Miksi ajattelet että Martina Aitolehti kävisi täällä kommentoimassa?

        Ihmetyttää aloittajan viesti, koska hän ei todellakaan vaikuta miltään ihmiseltä joka tietäisi mitään musiikista tai laulamisesta. Miksi hän vaivautuu? Eikö ole vähän säälittävää.

        Vielä enemmän ihmetyttää sinun kommenttisi. Oletat heti että minä olisin Martina Aitolehti. Oletko kenties selvännäkijä?

        Olet vähän nolo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      29
      1889
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1860
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      371
      1687
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      215
      1219
    5. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1148
    6. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      12
      1091
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1046
    8. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      1015
    9. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      82
      1011
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      968
    Aihe