Joo...joo...kun Vanhanen oli valehdellut yksityisasiassaan ensitapaamisesta Kurosen kanssa...eli Ikeatreffeistään.. niin siitä oli kolmen vuoden ajan aina joku kommentti lööppilehdissä...joku dosentti tai vastaava oli asiantuntijana sanomassa että Vanhanen ei sovi pääminsieriksi ikeatöppäyksensä vuoksi...mutta...kun SDP:läinen peruspalveliministeri puhuu palturia kolutuksestaan ja väittää CV:ssään totuudenvastaisia asioita...kukaan eikä mikään lööppilehti ei ole huomavinaankaan ko. valetta..eikä Ylen lautakasatoimittajatkaan reagoi mitenkään - HAISEEKOHAN SDP;n ylläpitämä korruption löyhkä jopa neljännessä valtiomahdissa asti ???
Olisi kyllä ihan syytä sanoa.....saako sanoa?
2
71
Vastaukset
- Katsomatta paras
Lehdistö pitää kepulaisia niin juntteina, että heidät pitää raivata "fiksujen" sosialistien tieltä. Ei kukaan kunahda ministerivalinnoista eikä pätevyydestä. Ollaan samassa veneessä. Hyvin pyyhkii. Mutta kyllä maalla on mukavaa mökkeillä ja käydä sukulaisissa.Tv on samaa maata. Esim. perjantain jälkiviisaissa ei ikinä ole ollut keskustalaista jäsentä, puhumattakaan muusta puolueellisuudesta.
- ##################
Toivottavasti löytyy päättäjiä jotka ymmärtävät maan yhtenäisyyden tärkeyden.
Suomessa tulee aina olemaan maaseutu- ja kaupunkiasumista ja valitettavasti myös ihmisiä jotka ajattetelevat tätä asiaa vain toisesta näkökulmasta.
Vastakkainasettelu tappaa tämän yhtenäisyyden ja tekee meistä Venäjän kaltaisen valtion jossa alueelliset erot ovat mielettömän suuria.
Medialla on paljon pelissä, toivottavasti ymmärtävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903984
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1991538- 761410
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401100Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051040Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3261023- 48969
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en135942Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86919- 98899