Klingel postimyynti

Ex Klingel

Vaimoni on jonkun aikaa ostanut tuotteita Klingelin postimyynnistä pienillä summilla ja ostokset on maksettu vähittäin sopimuksen mukaan. Lomalta palattuamme odotti kirje että Klingel on siirtänyt saatavansa Gothia Oy:lle joka vaatii koko loppu summan kahden viikon sisään.

Miten tämä voi olla mahdollista? Olemme pitäneet oman osamme sopimuksesta ja kaikki lyhennykset on maksettu ajallaan? Uhataan jopa luottotietojen menetyksellä.

4

6024

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Homma haiskahtaa

      Onkohan nyt ihan varma että ne aivan kaikki lyhennykset on maksettu ajallaan? Vai onko ajallaan maksettu lyhennykset ainoastaan niistä laskuista, jotka vaimosi on "muistanut" sinulle näyttää? Ja osa laskuista on mystisesti "kadonnut" ennen kuin olet niitä edes nähnyt?

      Ihan ensin kysyt vaimoltasi, onko hänellä kenties sinulle jotain kerrottavaa. Ei olisi ensimmäinen eikä viimeinen kerta, kun ylivelkaantunut puoliso itse asiassa on huomattavasti huonommassa jamassa kuin on myöntänyt.

      Jos kaikki lyhennykset tosiaan on maksettu ilman mitään viivästyksiä, niin ei Klingel siirrä mitään perintään. Mitä he siitä hyötyisivät, eivät mitään. Päinvastoin, heille tulee kuluja.

    • tyytyväinen asiakas

      MInä ainakin tilaan Klingelistä joka kuukausi jotain ja maksan vähittäin, mulla on Klingel-tili. Minusta tämä firma on tosi hyvä ja myy korkealaatuista vaatetta ja tavaraa. Joka kerta maksamani summa on mennyt perille ja Klingel lähettää sähköpostiin joka kerta viestin, jossa kiittävät maksusuorituksesta. Jos ovat perimistoimistoon saatavansa laittanut, todennäköisin syy on se, että laskut ovat jääneet maksamatta.

    • Älä luota Klingeliin

      Varokaa Klingeliä, sen toimitusaikalupaukset ovat aivan ilmaa. Tilasin itse tuotteen yli kaksi viikkoa sitten ja nyt huomaan, että paketti ei ole vielä edes lähtenyt liikkeelle jostain Saksasta.

    • germany

      Kallis koko p@ska klinkku.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      96
      1886
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1340
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1037
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      119
      1010
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      873
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      791
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      782
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      741
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe