Vaimoni on jonkun aikaa ostanut tuotteita Klingelin postimyynnistä pienillä summilla ja ostokset on maksettu vähittäin sopimuksen mukaan. Lomalta palattuamme odotti kirje että Klingel on siirtänyt saatavansa Gothia Oy:lle joka vaatii koko loppu summan kahden viikon sisään.
Miten tämä voi olla mahdollista? Olemme pitäneet oman osamme sopimuksesta ja kaikki lyhennykset on maksettu ajallaan? Uhataan jopa luottotietojen menetyksellä.
Klingel postimyynti
4
6024
Vastaukset
- Homma haiskahtaa
Onkohan nyt ihan varma että ne aivan kaikki lyhennykset on maksettu ajallaan? Vai onko ajallaan maksettu lyhennykset ainoastaan niistä laskuista, jotka vaimosi on "muistanut" sinulle näyttää? Ja osa laskuista on mystisesti "kadonnut" ennen kuin olet niitä edes nähnyt?
Ihan ensin kysyt vaimoltasi, onko hänellä kenties sinulle jotain kerrottavaa. Ei olisi ensimmäinen eikä viimeinen kerta, kun ylivelkaantunut puoliso itse asiassa on huomattavasti huonommassa jamassa kuin on myöntänyt.
Jos kaikki lyhennykset tosiaan on maksettu ilman mitään viivästyksiä, niin ei Klingel siirrä mitään perintään. Mitä he siitä hyötyisivät, eivät mitään. Päinvastoin, heille tulee kuluja. - tyytyväinen asiakas
MInä ainakin tilaan Klingelistä joka kuukausi jotain ja maksan vähittäin, mulla on Klingel-tili. Minusta tämä firma on tosi hyvä ja myy korkealaatuista vaatetta ja tavaraa. Joka kerta maksamani summa on mennyt perille ja Klingel lähettää sähköpostiin joka kerta viestin, jossa kiittävät maksusuorituksesta. Jos ovat perimistoimistoon saatavansa laittanut, todennäköisin syy on se, että laskut ovat jääneet maksamatta.
- Älä luota Klingeliin
Varokaa Klingeliä, sen toimitusaikalupaukset ovat aivan ilmaa. Tilasin itse tuotteen yli kaksi viikkoa sitten ja nyt huomaan, että paketti ei ole vielä edes lähtenyt liikkeelle jostain Saksasta.
- germany
Kallis koko p@ska klinkku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961886- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693