eihän todellista

työväenpuoluetta

ole ollut olemassa enää monen monen mies muistiin.

2

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vot, vot

      Nykyinen miesmuisti kantaa kokeintaan Aimo Aaltosen johtamaan puolueeseen. Naapurissa oli tietysti gruusialainen, pappisseminaarista valmistunut Stalin. Niitäkö haikailet?

    • Onhan meillä Kokoomus ja PerSut joiden jäsenistö on valtaosin työtätekeviä kansalaisia joten niitä voidaan kutsua työväenpuolueiksi.

      Entäs Kepu? Kyllä ne maajussitkin töitä tekee, osa jopa aika rankastikin, taitaa Kepukin olla työväen puolue.

      Tuossa mielessä on SDP ja Kristillisetkin työväen puolueita koska SDP on sitä vanhastaan ja saarnaaminenkin käy työstä.

      Ainoastaan SKP ei taida mahtua joukkoon kun niitä kommunisteja ei ole ja nekin joita jostain nurkista löytyy ovat suunnittelemassa vallankumousta joka tappaa työnteon kuten Neuvostoliitossakin kävi. Siellä ei kerinnyt töihin kun piti jonottaa silakoita kaupassa josta ne kuitenkin loppuivat jo alkuunsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      181
      8367
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4538
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4108
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      54
      3542
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3116
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2870
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2566
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      35
      2218
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2033
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2026
    Aihe