Heil Robespierre!
Heil Iku-Turso!
Heil Rommel!
Heil Hitler!
Heil Iku-Turso!
Heil Rommel!
Heil Hitler!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
...edellisen kirjoittajan vaivaan on luettavissa Filosofisesta Aikakauslehdestä 2/97:
http://www.netn.fi/297/netn_297_kalt.html
Siellä pohditaan psykiatriseen pakkohoitoon määräämisen kriteereitä.
"Isänmaallisen" kannattaa perehtyä kirjoitukseen ennen kuin lähtee julkisesti möläyttelemään edellisen kaltaisia.
Suora lainaus:
"Perustilan määrittelyn jälkeen laeissa eritellään lisäkriteerit, joiden on täytyttävä, ennen kuin pakkoa saa käyttää. Lisäkriteerit voidaan jakaa kolmeen ryhmään: hoidon tarve, vaarallisuus itselle ja vaarallisuus muille. Näistä hoidon tarve ja vaarallisuus itselle ovat perusteluita, joiden motiivina on potilaan oma paras, hänen suojelemisensa omalta toiminnaltaan".
olet lähitulevaisuudessa vallankumouksen ottavana osapuolena Eliitin juoksupoikana. Parempi vaan tottua uuteen järjestykseen!
"vallankumouksen".....
Eipä jaksa edes hymyilyttää.... Mikäänhän ei estä ketään haaveilemasta
Juu Hitlerin renkejä olivat.
Kunniaa tällaisille ihmisille. Aah mitä yleviä elämänarvoja.
Sinulla unohtui listalta Molotov ja von Ribbentrop, joita "sankareita" ilman ei olisi Suomikaan joutunut sotaan. Niin ja entäs itse Isä Aurinkoinen, hänhän se antoi toveri Molotoville neuvotteluvaltuudet.