Missä viipyy päivän kapi?

Kapifani

Miksi luuraat vain puskassa ja sieltä kehut Urpilaista ja Kusiniinaa? Tule vaan rohkeasti omalla nikilläsi ja anna taas meille hyvät naurut.

4

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uo0

      Kapia odotellessasi naura vaikka näille kepukarpaaseille.

    • uo0

      STT

      Keskusrikospoliisi (Krp) on käynnistänyt esitutkinnan koskien STT:n dopingjutun oikeuskäsittelyä. Krp:stä kerrotaan, että doping-jutun syyttäjät ovat jättäneet heille esitutkintapyynnön. Enempää ei Krp:stä haluta asiaa kommentoida.

      Syyttäjä Mikko Jaatinen kertoi dopingjutun oikeuskäsittelyn aikana harkitsevansa jatkotoimia, jotka liittyvät kolmen todistajana kuullun ex-hiihtäjän puheiden todenperäisyyteen.

      Hän nimesi hiihtäjiksi Harri Kirvesniemen, Janne Immosen ja Jari Isometsän. Kaikki vakuuttivat Helsingin käräjäoikeudessa tietämättömyyttään dopingista.

      Krp:stä ei kuitenkaan tänään kerrottu, kuinka montaa ihmistä heille tehty esitutkinta koskee ja mistä heitä epäillään.

      STT ei tavoittanut jutun syyttäjiä. Myöskään Kirvesniemeä ja Isometsää ei ole tavoitettu puhelimitse kommenttia varten.

      Helsingin käräjäoikeus tuomitsi pari viikkoa sitten ex-hiihtäjä Jari Räsäsen ja ex-hiihtovaikuttaja Pekka Vähäsöyringin törkeistä petoksista ehdollisiin vankeusrangaistuksiin

    • kapu-vaari

      Tässähän minä olen. Tänään on ollut muuta puuhaa tarpeeksi ja kun ei ole ollut mitään erityistä sanottavaa kepupolitiikasta, niin vasta äsken tulin pistäytymään ja omalle avaukselleni pari vastinett heitin. En ole siis luurannut puskissa nyt enkä koskaan. Uutta avausta tänään ei minulta tule.

      En siis ole siis kehunut täällä Urpilaista enkä Guzenina-Richardsonia, eikä tarvitse nytkään niin tehdä, kun joku on jo kehunut. Noihin kehuihin kyllä yhdyn. Jutta Urpilaisessa näkyy olevan ainesta paljon enemmän kuin mitä vielä puolisen vuotta sitten olisi luullut. Hänestä saattaa Suomi saada Margaret Thatcherin kaltaisen rautarouvan!

      • On se onni Suomelle

        että kepu ei päässyt hallitukseen, vaikka viime vaiheissa vielä yrittikin. Jos olisi onnistunut, valtiovarainministerinä olisi nyt Mari Kiviniemi. Huh! Ei varmasti olisi edes yrittänyt panna hanttiin EU:n isoille maille. Olisi vain niiden herroille hymyillyt ja yrittänyt olla kaunis. Huonosti siinäkin olisi onnistunut liimatukka. Jutan ei tarvitse yrittää olla kaunis, on sitä luonnostaan, mutta tärkeämpää on se, että hänellä on myös sellaista, joka Marilta puuttuu, järkeä, tahtoa ja päättäväisyyttä. Hyvä, Jutta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      155
      11788
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5423
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      43
      4437
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3632
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2728
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1926
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1646
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      361
      1601
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      97
      1499
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1441
    Aihe