Onko muita joilla asukki on koko ajan ollut mahassa alhaalla? Olen nyt rv 31 ja siellä se vieläkin asustelee alhaalla. Nouseeko se jossain vaiheessa ylemmäs vai onko koko raskaus ajan alhaalla? Onko olo sitten loppu raskaudesta vieläkin tukalampi kun jos se olisi vähän ylempänä? Ja vaikuttaako raskauteen tai raskausaikaan muuten?
Vauva mahassa alhaalla
4
3681
Vastaukset
- gwerghwrywry
Luulen, että jos tuossa vaiheessa on alhaalla niin ei tule enää nousemaan. Jos siis on koko raskauden muutenkin ollut. Se vain tykkää kölliä siellä ja on löytänyt hyvän paikan sieltä :) Itse oilen rv 21, alhaalla on ollut koko ajan. Potkukin tuntuvat vain alhaalla..
- mulla.
mulla oli esikko normista masussa mutta ihan lopussa oli niin alhaalla siis tyyliin pari vkoa ennen synnytystä et tuntuu et pissaa valuu kokoajan ja siitä sanotttiinkin et ompa alhaalla, istuin synnärillä vessassa ennen ponnausta kun tuntu et jotakin tulee kokoajan :D sit se tulikin aika vauhilla sielät kun oli valmiina :)
nyt tokaa odotan ja alko tuntuu noin rv 18 et pissattaa ihan kokoajan ja sellanen outo paine alhaalla, no sit rakenne ultras rv 20 sano et on tosi alhaalla, oli kaivautunu ihan lantion uumeniin eikä meinattu saada mittojakaan kun ei herra esitellyt ihteensä mitenkään! ja nyt siis rv 24 ja välillä tuntuu potkut navan tietämillä mutta sitten mönkii taas koloonsa, ja potkut tuntuu tuolla ihan miten se nyt sanotaan häpykummun seudulla, eli alhaalla asustaa :D - Mietin vuan vuan
Kun se kohdun pohja on raskauden puolivälissä keskimäärin jossain navan tuntumassa, eli vauva navan alapuolella, niin ei kai ne potkut ainakaan kovin korkealla voikaan tuntua...?
- gkghgl
Nojuu eivät vielä puolessa välissä. Navan kohdalla voi hyvinkin tuntua potkuja, riippuen juurikin miten päin vauva on. Itse olen rv21 ja potkut tuntuvat ainoastaan häpykummun kohdalla. Kohtu on hieman navan yläpuolella, siis korkein kohta, mutta eipä ole siellä masukki pahemmin ollut tai liikkunut. Muutaman viikon mitä potkuja ja liikeitä on tuntunut, nini ollut aivan tuolla häpykummun kohdilla, Tykkäilee siis olla sielä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1014507Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293343No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 361388
- 341183
- 371116
- 131064
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872