Kaikki joukolla mukaan Vihreille niityille...

Osallistutaan, kun kerrankin jotain järjestetään.
6156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kannattaako tulla jos ei pidä iskelmämusiikista? Onko muuta nähtävää tai kuultavaa?

Äänestä
  • Kun kyseessä on iskelmämusiikki-tapahtuma, niin siellä on yllättäen pääasiassa iskelmämusiikkia: Katri Helenaa, Tapani Kansaa, Arja Korisevaa ynnä muita muinaismuistoja.

    Eli jos ei vanhoista iskelmistä pidä niin ei kannata tulla.

    Äänestä

Miksi on tultava katsomaan menneen ajan suuruuksia ja nykyisiäkään, kun heitä näkee ja kuulee muutenkin aivan liikaa. Sillisalaattia tyyliin vähän kaikkea kaikille eli tällainen menu on kotoisin 60-luvulta. Ei siis mikään ihme, että edellistenkin vuosien laskuja on vielä ulosotossa, vai onko. Mitä kirjoittaa asiasta Ikaalisten neljäs valtiomahti? Vallan mainio vahtikoira, kyllä se tietää että vihaista koiraa silitetään myötäsukaan kuten tiistain lehdestä nähtiin. Esikoisoikeutta myydään jatkuvasti hernerokasta tai pullakahvista.

On erittäin mielenkiintoista nähdä, mikä on tapahtumien suosio. Lasketaanko taas kävijämääriin kaikki toripäivillä kävijät ja Jyllin syömäritkin, ehkä muutaman tunnin ajalta kaikki VT 3:llakin liikkujat niin kuin SHS:kin. Entä eikö nyt ole tuoreeltaan heti selvitettävä paljonko sitä niittyrahaa Ikaalisiin oikein jääkään. Ei siis bruttotuotto, vaan kaikki ulos Ikaalisista lähteneet rahat vähennettynä. Veikkaan, että välikyläläisetkin saavat vielä maksaa Jukka Kuoppamäen ja Katri-Helenan palkkioita, jälkikäteen. Harvoin on kemuja, jotka poliittisesti päätetään pitää veronmaksajien takuilla. Ikaalisissa tästä on kehittynyt jo perinne kahden sukupolven ajalta.

Nostetaan kesämökkien kiinteistöveroa niin minäkin pääsen Teukalle maksamaan pikku palkkiota "hänen lapselleen". Todella surkuhupaisaa.

Äänestä
  • Vihreät Niityt = Kreikka
    Ikaalisten kaupunki=EU
    Ikaalilaiset veronmaksajat ja kiinteistöveron maksajat=Rahvas maksaa aina

    Ikaalisten kaupunginvaltuusto=Pernankuoriämpäri

    Äänestä

  • "On erittäin mielenkiintoista nähdä, mikä on tapahtumien suosio."

    Tuskin kovin hyvä.
    Kukaan ei ole edes Wikipedian sivua vaivautunut päivittämään, siellä ei Ikaalista edes mainita.

    'Vihreät Niityt on Kajaanissa järjestettävä pitkäaikainen kevyeen musiikkiin painottuva musiikkitapahtuma.'

    Äänestä

Saadaankohan Niityt jälleen tulevana kesänä Ikaalisiin?

Juuri tämän laisisssa juhlissa viihtyy hyvin kun ei ole liikaa tungosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


biisikärpänen kirjoitti:

Osallistutaan, kun kerrankin jotain järjestetään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu