ikuinen kasvu saavutettu.
Kun koko maailman talous kaatuu, on kapitalistin
Nihilistikäs
682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
uskoo cal 308 varmasti
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011071314053067_uu.shtml
Ei koko maailman talous kaadu,vaikka sellainen kuva meille yritetäänkin luoda.Nyt vaan on niin,että pelimerkit jaetaan taas kerra uusiin taskuihin.Mekin olemme lihottamassa muiden taskuja sellaisilla perusteluilla mitkä eivät kestä päivänvaloa.Muutaman vuoden päästä veisataan vanha virsi,että senhetkisen tiedon mukaan toimittiin ainoalla oikealla tavalla mitä saattoi kuvitella,tai kaikki talousasiantuntijat neuvoivat toimimaan kuten toimittiin.Peitellään osaamattomuutta ja älytöntä riskienottoa joka taholla.Politikot syyttelevät toisiaan kilvan,vaikka kaikki hallituspuolueet jotka viimeisten vuosien aika ovat istuneet hallituksessa ovat yhtä ulkona kuin kuuluisa lumiukko.
Todellakin, raha virtaa TAAAAAS muutaman mijonäärin taskuun, JOS asialle emme tee mitään !
Timo Soinille olis töitä tiedossa, samoin vsemmistolle, ei muuta kuin hihat heilumaan, suomen talous ja oikeudenmukaisuus kunniaan, LIIAN RIKKAILTA rahat pois valtion omaisuudeksi !
Haluan nähdä samanlaista toimintaa kuin Ranskan vallankumouksen jälkeen.
Giljotiiniiniin voidaan panna nykytekniikalla laskuri, jolla saadaan lukumäärä selville.
Ketä sinne joutuu, voidaan lukea verotilastoista. Joku alaraja on tosin pantava.
Kuka antaa velkaa se hyötyy. Velkaa ei anna valtiot, vaan yksityiset pankkiirit. Joten siksi mekin otamme velkaa ja jaamme sitä pitkin välimerta, jotta joku muu kuin me hyödymme. Yksinkertainen puhallus. Sinä maksat joku muu hyötyy ja persut jotka sitä vastustavat ovat lehdistön mielestä tyhmiä. Mieti sopuli sitä.