Kyllä on nyvä ,että JUnger on SDP kansanedustaja.
Hän viimeistään saa kaikki äänetämään Perus Ässiä.
Junger ei tajua mikä on hyvän maun mukaista ja mikä on typerää räkyttämistä.
Hän yritti loukata lapsellisella tavalla Perus Ässien edutajaa, mutta me Ässien äänetäjät loukkaanuimme myös ja meitä on paljon...paljon..
Katsotaan seuraavissa vaaleissa.
Demarit on siis niin paljastaneet kieroutensa, että...
Eilen hän, sii nJunger mm. haukkui Persujen äänestäjiä, siis meitä jotka olemme ennevanhaan äänetäneet sdp:ta
Yleisöksi ohjelmaan oli haalirtuu demareiden edustajia kaiken maailman demari yhdistyksistä.
He typerykset taputtivat sillolin kun Ässiä loukattiin, tai JUnger loukkasi.
Junger nautti silmin nähstävästi, ja koki olevansa fiksu.
Mauttomuuden huippu oli kun Junger veti jääkiekon maailmanmestaruuden ja maalien teon kontara Ässien politiikan ... Emme ymmärtäneet yhteyttä..
Junger koetti kosiskella kaikka mahdollisia ihmisryhmiä.
Hän on jälessä, näin tehtiin 80-luvulla . Nykypäivän ihmiset on ajantasalla
asioissa. Kiitos netin... nuorisommekin on oppinut ja näyttää siltä, että
pitkänn jatkunut periaatteettomuus on ohi.
'Myt nuorillamme on periaatteita ja he osaavat aajatella itse.
Huom. Soinin letkautukset ei loukkaa ketään henk. kohat.,
Junger ja Suomi Areena eilen
9
64
Vastaukset
- just näin...
Kun Junger heitti jonkun typerän jutun, niin hän selvästi jäi odottamaan
Demarieiden järjestöihmisiltä taputuksia yleisösötä.
Demari edustus oli yleisössä hereillä.
Voi miten vanhanaiaksita.... ei Junger on todella 80-luvulla.
Muistan kun omassa kotikaupungissa oli AHtisaaren aikaan joku kummallinen paneeli torilla, ja siitä piti saada Demareille vaalitmainontaa, niin paikalliset demaripomot tuli työpaikalle pyytämään heidän olettamiaan demareita paneliin aivan pöydän vieressä oleville penkeille esittämään kysymyksiä.
(luotin vielä tuolloin demareihin)
Tiosta tialisuudesta oli sitten seuraavana päivänä lehdessä kuva jossa oli
demareiden urheilujohtajat (jääkiekko) ym eturivissä.
Joka naama oli demareita, vaikka tilaisuus ei opput polittinen vaan keikille tarkoitettu. - Irvikuvat
Jos haluatte tietää miltä näyttää valehtelija ja paskanpuhuja katsokaa Lungerin ja tämän Kokoomuksen Sampsin kuvaa.
- entinen demari
Sen takia jo aikapäivä lopetin Demukoiden äänestämisen.
- Ässä................
Samoin.... en äänestä minäkään enää demareita.
Todella Junger jatkaa siitö mihin Lipponen jäi.. eli häätää äänestäjiä., - viihdettä oli)))))
Oen samaa mieltä. Naurettaviakommentteja jungerilta. Ei sitä kukaan voi ottaa tosissaan.
- loikkaa....ko?
Junger kaataa todella demarit lopullisesti, ja loikkaa itse kokoomukseen
Sampsan kanssa ilveilemään. - boing.....
Tuossa kokoomuksen Sampsassa on jotain nousukasmaista, mammanpoikaa... kukkahattu tätit tykkäää..
- Kyllä oli
Junkeri todellinen posetiivarinapina, odotin mieheltä paljon enemmän aikamoinen populisti. Voisi sanoa junkerille että menis Krikan torille kaiveleen eturauhastaan sen misukkansakanssa ja juomaan valkkaria. Siinä samalla voisi kysyä aatetovereiltaan että miten meillä menee kreikassa niin pysyis tilannetaju ajanhermolla, jos selviää kotimaahan ilman aateveljientekemää kuohintaa.
- Junger jouten
Rakkauden sanansaattaja? Tää on tosi viihdettä. Ei näitä kukaan järkevä ota todesta. Perussuomalaiset keräävät pottia koko ajan. Mikähän mahtaa olla gallup-tilanne tällä hetkellä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087020
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h935165Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1123416Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333322Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska342468Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191796Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961441Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391392Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311296- 481064