sielunkumppanini, ****** sen tietää heti..vaikka vain välähdyksenomaisen ´hetken´ juttelimmekin vain. Omituinen tunne kertakaikkiaan. Nähdään jälleen ja jutellaan.
Siellä ? kohtasin
3
278
Vastaukset
- Xxxxxxx....
Varro vaan. Minäkin kohtasin sielunkumppanini, ja olen mennyt sen seurauksena "hieman" "sekaisin". En ymmärtänyt asiaa ihan ensi kohtaamisesta mutta jo heti seuraavan tapaamisen aikana. Ja sen jälkeen jokainen soluni; ihosolu ja aivosolu huutaa hänen peräänsä.
Se tuntuikin hetken jopa molemminpuoliselta, ja kertakaikkiaan liian hyvältä, kun kyse oli kuitenkin vain uuteen ihmiseen tutustumisesta. Vaikka silti se tuntunut tutustumiselta. Vaan jälleenkohtaamiselta. Mehän tunsimme jo! Ja hyvin!
Sen jälkeen on tullutkin takapakkia. Nämä mun tuntelmukset on osoittautumassa sittekin ykspuolisiksi. Sitä on jotenkin hyvin vaikea käsittää. Oeln aina luottanut intuitiooni eikä se ole ikinä pettänyt. Ja nyt kun maa suorastaan tärähteli jalkojeni alla, niin se olikin omaa illuusiotani? - outoa kyllä
Niin samoin tuntuu täälläkin.
Mistä meitä tulee...ja miten voi vaistot mennä niin pieleen vaikka tuntuu aivan siltä, että siinä Hän on. Vaan eipä hän tunnekaan samalla tavoin.
Miksi oma tunne niin vahva ja pettävä??- Xxxxxx....
En käsitä.. tosiaankaan. Pelkään että olen itse pilannut jotain omalla käytökselläni. Koska en tosiaan ole ollut oma itseni ja käytös häntä kohtaan on ollut poikkeuksellista, koska tunnekin on ollut hyvin poikkeuksellinen - ja voimakas.
Luulen että jossain määrin olen ollut liian tuttavallinen (siihen nähden kauan on tunnettu), liian "omistava", tykännyt hänestä "liikaa", ja liian kaikkea, ja ihan kaikkea muuta mitä normaalisti olen ihmisten seurassa. Kai sitä helposti tällaista säikähtää..mutta en osaa jarrutellakaan. Paitsi sit kun on pakko, ja sit sydän itkee verta.
Välillä havahdun itsekin nolostelemaan omaa käytöstäni mutta vain hetkeks..jotenkin vietti on niin voimakas ja sielu huutaa hänen perään niin lujaa etten näe tilannetta objektiivisesti. Oon kuin heroiinikoukussa tähän ihmiseen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862