Leikkauskohde uuteen budjettiin

Tässä oiva leikkauskohde. En ole rasisti mutta ihmetyttää miksi tuollaiset lisäykset ovat kumppaneiden Katainen Holmlund ja Thors aikana tulleet Valtion budjeteihin viime vuosina.

Maahanmuutto:
2008 81,3 milj lisätalousarviossa 8,3 milj.
2009 92,9 milj 1 milj 65,5 milj
2010 168,6 milj 0,5 milj 33,8 milj 7 milj
2011 207,2 milj.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikä tässä vielä kaikki,sillä Pekka H ilmoitti tänään hallituksen yrittävän lisätä kehitysapuun käytettyjä rahoja jotta päästäisiin YK:n turvaneuvostoon vaihtuvaksi jäseneksi.Kehitysmaat ovat edellyttäneet tuen ehdoksi kehitysmäärärahojen lisäyksen aina 0,7% bruttokansantuotteesta.Siis meitä kiristetään lisäapurahojen toivossa.Mikäli kansalainen toimisi näin olisi lukkojen takana välittömästi.Jo nyt kehitysapu "syö" valtavasti voimavaroja budjetista(noin 1 miljardi/vuosi).Lisäksi meidän oli lisättävä edustojen määrää kehitysmaissa sanoi Pekka H.Tällä porukalla kun Suomea hoidetaan niin tuloksenkin jokainen tietää jo etukäteen,siis köyhdytetään entisestään Suomea ja sen alkuperäisiä kansalaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liika on liikaa kirjoitti:

Tässä oiva leikkauskohde. En ole rasisti mutta ihmetyttää miksi tuollaiset lisäykset ovat kumppaneiden Katainen Holmlund ja Thors aikana tulleet Valtion budjeteihin viime vuosina.

Maahanmuutto:
2008 81,3 milj lisätalousarviossa 8,3 milj.
2009 92,9 milj 1 milj 65,5 milj
2010 168,6 milj 0,5 milj 33,8 milj 7 milj
2011 207,2 milj.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu