Onko kukaan saanut asennettu navionics karttoja tabletti pc:hen

Itse hommasin Flytouch 3 tabletti pc:n, ajatuksena asentaa siihen Navionics kanrttaohjelma. Sekun maksaa vain 9.99e. Toimii hienosti esim iPhonessa, mutta näyttö on kovin pieni.
Yhdistelmällä saisi 10.1"" väriplotterin vähän yli satkulla. Vaikka kyseessä on android 2.2 käyttis niin Navionics karttoja ei android marketista saakkaan asennettua kyseiseen tablettiin vaikka eräällä sivulla se mainitaan "hyväksyttyjen listassa".
Homma vaatii jonkin verran jumppaa mutta itse en ole vielä ratkaissut. Siispä jos joku on ratkaissut niin neuvoja kiitos,

6

1600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cyberbajo

      Itsellä sama ongelma, tosin laitteena dropad.

      • Sen verran selvitellyt että build.prop, fingerprint pitää muuttaa niin että market luulee sen olevan esim Galaxy.
        Forumeilla on hieman selvityksiä mutta ei suoraa vastausta.
        Itse olen rootannut sen, päivittänyt uusimmilla (Tim5a) yms. Lähimmäksi olen päässyt kun androidmarket.com kertoo että en ole kirjautunut aikoihin tällä (Galaxy), kirjaudu uudelleen. Nyt androidmarket väittää että että tiliini ei ole liitetty lainkaan puhelinta. Ilmaiset ohjelmat latautuu kyllä nytkin mutta tuo Navionics siis ei.


      • Tuossa vieressä latutuu kartat. Yhdeltä Irlantilaiselta hemmolta sain linkin. Pakko vetää toi ilmainen versio kun ei kymmpi kelvannut kellekkään marketin pitäjälle.

        http://www48.zippyshare.com/v/98364164/file.html

        Kokeile omaan tablettiisi


    • koodaan koko kesän

      se nyt on vaan tyhmää säästää liikaa

    • Venemies11112

      Suuret kiitokset jrsj:lle tuosta linkistä josta sai ladattua navionicsin puhelimeen....
      Toimii täydellisesti ja kaikki "lätäköt" löytyy....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      284
      4482
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      125
      2471
    3. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      325
      2453
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      155
      2351
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      193
      2210
    6. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      483
      1213
    7. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      385
      1137
    8. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      13
      1048
    9. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      38
      933
    10. Oletko koskaan miettinyt

      kun sua ei kukaan puolusta missään tilanteessa? Eikö ole omituista?
      Viha
      92
      898
    Aihe