Vai mitä lienee tapahtunut, kun ilmeisesti nuori mieshenkilö oli autolla kiihdyttänyt koulun mäen päältä kaasu pohjassa veneenlaskupaikan koivuihin. Ruumisautoa taas tarvittin....
Itsemurhako satamassa autolla?
12
1002
Vastaukset
- jepajee...einiin
Ajo minua vastaan noin 100km/h vastaan siinä alamäessä ja suoraan sinne pusikkoon ainakin 2 risteyksen läpi jarruttamatta, Toivottavasti ei kukaan jäänyt alle kun näytti olevan porukkaa siellä kävellen juuri silloin.
- satamata
pari vanhempaa rouvaa oli kuulema meinannu jäädä alle, mutta lieneekö vain huhu?
- lanttu-late
IS kertoo:
Iäkäs iisalmelainen mies on kuollut rajussa kolarissa Iisalmessa lähellä keskustaa.
Hätäkeskus sai tapahtuneesta hälytyksen puoli viiden aikaan torstaipäivänä.
Pohjois-Savon poliisi kertoo, että silminnäkijöiden mukaan auto oli ajanut kovaa vauhtia katukiveykseen ja lentänyt siitä edelleen kolmen koivun puuryhmään.
- Auto lensi yhteensä 40 metriä, ylikonstaapeli Marko Tervo kertoo IS:lle.
Poliisi uskoo, että mies oli saanut jonkinlaisen sairaskohtauksen.- sairauskohtaus
Eli iäkäs mies. Saanut varmaan sairauskohtauksen just kun jalka kaasulla ja ajoi/meni puolitajuttomana eteenpäin. Kuka nyt keskellä kaupunkia ajaisi tieten tahtoen 100 ja koivua kohti...? Onneksi ei osunut ihmisiin.
- ottakaa eka selvää
Kuka pelle taas valitti aikaisemmassa viestissä että "nuori henkilö" liekkö sama joka inisee täällä että "missä nuoriso sielä ongelma" ?
tässä tapauksessa ajaja oli keski-ikäinen ikä nuori..- sivullinen silmäilij
miten niin "INISEE"?????????????????
Samanlaisilla kirjaimillahan tuo kirjoittaa kuin sinäkin.
Vai onko vain sinulla yksinoikeus täällä kirjoitteluun, mitä häh ?
"missä nuoriso, siellä ongelma" pitää hyvin monesti paikkansa.
Myönnän että vanhemmatkin saavat suuriakin ongelmia aikaan.
Siis, mistäpä opit tulevat, ei liene vaikea arvata. - 53735
No näinhän ne huhut yleensä lähtevät liikkeelle. Muka tiedetään asioita varmana tietona, vaikka olisi pelkkää arvailua ja muut kun vielä lisäävät siihen lusikkansa kohta juttu on ihan muuta kuin oikeasti. Yleensähän nämä eivät tarkoita mitään pahaa, kuten nyt tämän ketjun aloittaja, mutta tietysti on niitäkin juoruilijoita jotka jostain syystä pistävät mitä ihmeellisimpiä huhuja liikkeille toisista ihmisistä.
- kyylä...
53735 kirjoitti:
No näinhän ne huhut yleensä lähtevät liikkeelle. Muka tiedetään asioita varmana tietona, vaikka olisi pelkkää arvailua ja muut kun vielä lisäävät siihen lusikkansa kohta juttu on ihan muuta kuin oikeasti. Yleensähän nämä eivät tarkoita mitään pahaa, kuten nyt tämän ketjun aloittaja, mutta tietysti on niitäkin juoruilijoita jotka jostain syystä pistävät mitä ihmeellisimpiä huhuja liikkeille toisista ihmisistä.
just tota se on ainakin tällaisessa pikkukylässä.viisas pitää asian omana tietonaan ja kuulostelee liekö asiassa perää.JOS nyt sattuu kiinnostamaan.
tässä kylässä pidetään ihmistä omituisena jos hän ei ole kiinnostunut muiden asioiden penkomisesta!ja varsinkin negatiivisten asioiden penkomisesta.
- huhuhuhuhuhu
Huonoa tiedottamista poliisilta.
Huhun mukaan vanhempi henkilö, joka oli saanut sairaskohtauksen... vai miten se nyt oli....- tosiontosiontosion
aivan tarpeeksi tietoa poliisilta lehdistöä varten. Ei kai poliisin koulutukseen
kuulu niin paljon lääketiedettä, että pystyisi heti kolaripaikalla tiedottamaan
Teille helevetin uteliaille Uunoille vainajan tarkan kuolinsyyn. Monta
kertaa se selviää vasta ruumiinavauksessa, jos sittenkään.
"Luulo on pahempi kuin tietämättömyys".
- karutotuus!
Vanha mies joka sai sydänkohtauksen muuttui paskanpuhujien keskuudessa nuoreksi henkilöksi joka riisti hengen!
eli älkäämme uskoko kaikkeen mitä sanotaan.. - Joo o
No olipa yllätys, että iäkäs. Hohhoijaa mihin se tämä maailma menee. :( 0 toleranssilla itse ajelee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941