voisi lähettää hänelle yhtä lyhyttä viestiä, esim. että "Hei, mitä sulle kuuluu? Hyvää kesänjatkoa...". Se mies tietäisi että olet hänestä kiinnostunut.
Itse jos tuontyyppisen viestin saisin vaikka keneltä, vastaisin ainakin jotakin. Ja eräälle naiselle lähtisi heti: "Mulle kuuluu hyvää mutta voitaisiinko joskus tavata, on niiiin paljon kerrottavaa?"
Miksi nainen
25
660
Vastaukset
- pöhjapäh
Olen laittanut, mutta eipä se tulta alle ottanut...jos itse aina aloittajana ei se toinen taida paljoakaan perustaa :(
- et vain
Kerta olet jo laittanut, niin siitä kyllä pitää tosiaankin osata vetää oikeat johtopäätökset, ikävä kyllä. Mutta jos ei ole vielä laittanutkaan, niin...
- yksi n
Tapaatteko useinkin? helppohan tuollainen viesti vielä on lähettää.
- et vain
Eipä olla tavattu pitkään aikaan, siinähän se ongelma onkin. Ikävä vaan on jäänyt...
- vastakysymys
miksi et itse voisi laittaa sille naiselle jotakin viestiä?
- hyvä idea
Niimpä, tuollainen on ihan hyvä kysymys aluksi. Ei muuta ap. kuin känny käteen heti huomenna.:)
- ainut syy tämä
Siksi koska se on satuttavaa ja nöyryyttävää jäädä ilman vastausta.
- et vain
Jos joku ei vastaa mitään, on sekin tavallaan vastaus. Se henkilö ei ole ainakaan kohtelias, vaan sivistymätön ja tapoja tuntematon juntti. Kylmä ja tunteeton ihminen. Mutta ei se ainakaan kiinnostusta osoita, valitettavasti...
- jeföwejgföw
jos ei ota riskiä saa roikkua aina näillä palstoilla ja jutella anonyymisti. Jokainen tekee elämästään sellaisen kuin haluaa ;)
- huhuuuu-
Voin lähettää jos kerrot kelle meni. :)
- 20+15
Sitä minäkin ihmettelen, että miksi aloittaja ei voi itse laittaa sitä viestiä?
- et vain
Siksi koska aikaa on siitä ihastumisesta kulunut niin kauan, että tuskin hän enää edes muistaa minua. Siksi.
- hyvää kesän jatkoa
kuulumisia en voi laittaa,ymmärrät varmaan miksi.
http://www.youtube.com/watch?v=HL0uM65t53U&feature=related- et vain
Oikea ehkä ymmärtääkin, mutta itse en oikein tajua, miksi ei nyt voisi lähettää edes lyhyttä ja viatonta viestiä hänelle jota ikävöi???
- -
et vain kirjoitti:
Oikea ehkä ymmärtääkin, mutta itse en oikein tajua, miksi ei nyt voisi lähettää edes lyhyttä ja viatonta viestiä hänelle jota ikävöi???
Onko olemassa rakkautta, joka antaa loputtomasti anteeksi
- et vain
- kirjoitti:
Onko olemassa rakkautta, joka antaa loputtomasti anteeksi
Ei tarvitse antaa anteeksi enempää kuin mihin omat rahkeet riittävät. Jos toinen jatkuvasti on uskoton, on parempi ottaa omat lusikat nyssäkkään ja poistua sellaisen ihmisen läheltä. Hän on narsisti ja niin ollen parantumaton!
- voi olla
- kirjoitti:
Onko olemassa rakkautta, joka antaa loputtomasti anteeksi
Uskon että monesti kun ihmiset saavat yhteyden toisiinsa ja voivat puhua tekemisistään avoimesti voi aika paljon antaa anteeksi. Tämä vaatii oikeaa avoimuuta. Mutta varmaan jossain vaiheessa täytyy sopia pelisäännöistä ettei jommankumman tarvitse kokoajan olla antamassa anteeksi eikä toisen pyytämässä.
- riippuu ihmisistä
- kirjoitti:
Onko olemassa rakkautta, joka antaa loputtomasti anteeksi
Ei kai nyt loputtomasti, mutta aika paljon rakkaus antaa anteeksi jos ihmiset pysytyvä puhumaan avoimesti toisilleen. Virheitä sattuu. Riippuu myös ihmisistä.
- lähetin jo tuon
tapaisen viestin hänelle. Vastausta ei koskaan tullut.
- et vain
Pahoittelen, ikävä juttu. Hän ei ole arvoisesi!
- ?
Justiinsahan me vaihdettiin kuulumisia...
- et vain
Hyvä, niin sitä pitää!
- aivan varmasti
laittaisin viestin sille miehelle,jos tietäisin numeron(salainen).Hän tietää minun numeron ja jos joskus(toivottavasti pian!) laittaisi minulle viestiä,vastaisin varmasti!
- Saako sun
numban luettelosta tai tiedustelusta ? Silläkin on iso merkitys.
- villasukkalämminvesi
Ei uskalla enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26717307Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235557- 1162605
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162106Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361782Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111021- 59962
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45914Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32913