Onkos kurussa mukava asustaa? Ajattelin lapsikatraani kanssa että siellä voisi olla rauhallista asua koska olen yh ja 8 lasta. Tukia tulee mukavasti joten vuokraan voisi olla rahaa , ehkä.
Kuru
25
6652
Vastaukset
- NELLI ENGMARK
VARMASTI ON VUOKRAAN RAHAA JA MAHDOLLISESTI LÖYDÄT MYÖS TYÖPAIKAN-TERVETULOA
- juoskaa miehet
Mutta et lapsilles isää.
- ylöjärveläinen
näyttää provolta
- rtyuttrhr
aika väsynyt provoksi. tuskin provo
- dzeidzei
Kyllä täältä ukkoja löytyy, ihan pidempiaikaiseen käyttöön tai sitten pikaiseen.
- 5ynnöve
Nykyään kantasuomalaiset ovat suut messingillä, kun orpo järjesti sinne vok-keskuksen.
Saatiin näin alue sellaiseksi, sillä ei sinne halua mennä enään edes joulupukkikaan.
Tosin poliisi on tänään mennyt sinne rynnäkkökiväärein ja konepistoolein.- Persutaan
Taitaa joku punaniska parsu yksittäitapaus leikkiä hippaa tuolla vanhalla kaatopaikalla
- OlisikoSittenkin
Persutaan kirjoitti:
Taitaa joku punaniska parsu yksittäitapaus leikkiä hippaa tuolla vanhalla kaatopaikalla
Olisiko Matti ollut siellä?
- Ihmejuttuja.teillä
OlisikoSittenkin kirjoitti:
Olisiko Matti ollut siellä?
Jessus kun mautonta.
- simmottis
Ihmejuttuja.teillä kirjoitti:
Jessus kun mautonta.
kauhia senttä
- Anonyymi
Ihmejuttuja.teillä kirjoitti:
Jessus kun mautonta.
Jeesus tulee, on jo nähty Seinäjoella.
- LokosaaOltavaa
Hommaat vaan kuule, yh, oikein rikkaan ja tyhmän elättäjän itsellesi ja kahdeksalle pennullesi. Sitte on elämä helppoo.
- Jussimarkus
Onko Kurussa mukava asustaa? Suunnitelmissa muutto kaupungin hälinästä rauhallisempaan ja turvallisempaan ympäristöön.(11-v) tytär. Kurun keskustassa ainakin yksi kiinnostava rivitaloasunto myytävänä, mutta mietityttää tuo murkkuiän kynnyksellä olevan sopeutuminen.
- Raiskaustilastot.Google
Onko kurussa paljon matuja.
- Arviddsson
Olen katsellut sieltä omakotitaloa ostaakseni. Järvihän siellä on ihan vieressä ja pääsee tampereelle saakka veneellä.
- Arviddsson
Voisiko joku siellä oikeasti asuva kommentoida paikkakunnasta.
- Huolestunut
Kurusta tuli joskus kusipää kunnanjohtaja Urjalaan ja Urjalasta lähti toinen kusipää Ylöjärven vedelle johtajaksi .
- kurulainen
Kurussa on hyvin vittumainen ollut asua Ylöjärveen liittymisen myötä. Kaikki mahdolliset kuntaan liittyvät asiat menneet todella surkeaksi . Muuttaa tarvitsisi pois.
- KannatanKannatusta
Näin varsinaisen Ylöjärven asukkaana minustakin oli virhe liittää Kuru Ylöjärveen. Se on pelkkä riippakivi ja kustannnusten aiheuttaja. Muuttakaa tosiaan pois!
- ylöjuntti
Ylöjärvi koittaa kovasti olla kaupunki mutta on täysi takapajuinen juntti taajama. Siihen ei kurut vaikuta. ylöjärvi on todella masentava paikkakunta.
- muuttakaavaan
Saa täällä ihan rauhassa olla ja meidän pihasta ei ole tähän mennessä pöllitty edes polkupyörää ! Hieman vaikeaa taitaa olla löytää kavereita syntyperäisestä väestöstä, mutta onneksi täällä on myös paljon muualat muuttaneita, joihin on paljon helpompi tutustua. Kesällä jonkinverran elämää ja talvella täysin kuollutta. 20-vuotta siis jo tullut Kurussa asuttua...
- Anonyymi
Perus tuppukyläkylä jossa baarissa ei oo miehistä pulaa oli se sitten varattu tai ei ja niiden jutuissa on aina pikkasen prosentteja mukana, enkä tarkoita promilleina ;)
Jos haluaa katsella samoja naamoja päivästä toiseen ja maksaa huonoista vuokra-asunnoista ylihintaa niin sinne vaan..- Anonyymi
Siellä ei kyl se miesten laatutaso vaan oo kovin korkea. Melko säälittävää on osan touhu katsella. Ehkäpä siihen lapsikatraan jatkoksi sopii..
- Anonyymi
Ihan mukava paikka asua, Kurussa ollaan asuttu vajaat 20 vuotta. Hyvät harrastusmahdollisuudet, kaunis luonto ja hyvät peruspalvelut.
- Anonyymi
Jos on 8 tenavaa perheessä niin nythän voisi laittaa hulinaksi molemmissa kaupoissa yhtäaikaa sama perheen voimin..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503864
- 1053425
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342801Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262468- 201879
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51829- 1851766
- 281519
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3871468Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91238