En ole koskaan polttanut.

Ilmantupakkaa

Olen 27-vuotias enkä ole koskaan polttanut tupakan tupakkaa, en edes maistanut. Ja ylpeä siitä! Onko täällä palstalla muita kaltaisiani?

5

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eenokki.....

      Olen 72 vuotias enkä ole koskaan juonut viinaa tipantippaa, en edes maistanut.
      Olen ylpeä siitä.
      Onko täällä palstalla muita kaltaisiani?

      • epäilys

        Epäilen kyllä että pystyykö 72-vuotias kirijottamaan noin sujuvasti, tai edes tietokonetta käyttämään.


      • Eenokki.....
        epäilys kirjoitti:

        Epäilen kyllä että pystyykö 72-vuotias kirijottamaan noin sujuvasti, tai edes tietokonetta käyttämään.

        No kuule 3 tuntia kesti vastauksen kirjottaminen, kävin muutaman kerran tupakalla ja siinä samalla kusella ja paskallakin.
        Kyllä me vanhatki osaamme mutta kaikki tapahtuu vähän hitaammin kuin nuorilla, kasasin itselleni uuden tietokoneenkin kuukausi taaksepäin että ei tässä nyt aivan kädettömiä olla vaikka ikää onkin.


    • vastaepäilys

      Mikäs ikärasisti sie oot? Ei läheskään kaikki 72 vuotiaat mitään avuttomia ole, saati kirjoitustaidottomia. Oma mummonikin surffailee netissä kuin vanha tekijä.

      Sitä en tiedä, onko Eenokki oikeasti 72. Voipi olla, mutta saattapihan tuo olla olemattakin.

    • ASASSADCFDFXD

      olwn 50-vuotias enkä ole maistanut es.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4108
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2921
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe