Pitäessään koko maan asuttamista tärkeänä, on Keskusta myös kestävän kehityksen asialla.
Maalla tunnetaan edelleen vastuuta toisista ihmisistä, mikä on kaupungeissa aika vierasta ja poikkeuksellista.
Myös kaupunkilaisen hiilijalanjälki on kulutuksesta johtuen suurempi kuin paremmissa oloissa asuvalla. Kaupunkilaisen itseisarvo on vahvasti siis sidoksissa mammonaan.
Toimeentulotuen perusteella myös kurjalisto näyttää asuvan Suomessa Helsingissä ( n. 1800 euroa/ asukas/vuosi). Pukkilassa vastaava luku on n. 25 euroa.
Keskusta ja kestävä kehitys
9
<50
Vastaukset
- Kapt evp
Kun runkkaamme kaikki kepulaiset,niin lannoitamme samalla viemäreitämme.Miljoonat siittiöt pääsevät uiskentelemaan tukien varoissa rahoitutetulle maalais infrakstuurille.
- Kapt evp
Kovin kiihkeästi otit kantaa kun noin kirjaimetkin hyppelevät miten sattuu. Lienetkö edes kiertokoulun ensimmäistä luokkaa käynyt kun olet pelkästään pippelin käytön erikoisosaaja.
- Mä stadin kundi oon
Miksi se kepu sitten epäonnistuu niin pahasti siinäkin, koko maan asuttamisessa tasaisesti? Miksi ihmiset niistä hyvinvoivista kepukunnista lähtee pois ja tunkee pilvin pimein tänne kurjaan Helsinkiin? Kyllä sillä menolla hiilijalanjälki landella kapenee ja täällä stadisa kasvaa.
Mutta tämä Helsingin kurjalisto on niin jaloa, että luovuttaa joka vuosi satoja miljoonia euroja niiden hyvinvoivien kepukuntien tukemiseen. Tosin verotilastojen mukaan verokertymä palkka- ja eläketuloista on Helsingissä selvästi suurin Suomessa asukasta kohti, mutta kai meitä verotetaan rankemmin kuin kepukunnissa, joissa veroäyrikin on varmaan alle 10 senttiä.- Just noin
Maaseutu kuihtuu niin kuin täällä valtaa pitävä kepukin. Mutta onneksi tätä ei jatku enää kauan. Kehitys täälläkin pääsee vauhtiin sitten, kun kepuvalta lopullisesti murtuu.
- Kapt evp
Kyse on osaltani täydelleen ihmisen kokoisista asuinolosuhteista ja niiden kasvattavasta voimasta.
Taloutta voidaan laskea monella tavalla. Helsingin äyrit ovat pitkälle peräisin spekulaatiotaloudesta. Koko Uudenmaan mittakaavassa asia muuttu lähes ratkaiusevasti.
Kyllä Helsingin fyysinen ja henkinen kurjuus näkyy usein myös ihmisten kasvoilta, erilaisina ilmeinä ja usein myös pakkoneurooseina. - just noin
Just noin kirjoitti:
Maaseutu kuihtuu niin kuin täällä valtaa pitävä kepukin. Mutta onneksi tätä ei jatku enää kauan. Kehitys täälläkin pääsee vauhtiin sitten, kun kepuvalta lopullisesti murtuu.
Rahdataan ne mummot ja vaarit syrjäseudulta kaupunkien vanhainkoteihin, niihin verovaroilla valmistettuihin ja ylläpidettyihin.
- Juhakossi
Ikävä kyllä totta kaikki edellämainittu.Vain minun ja Kapt evp:n rakkaus kapiin on ikuista.
- Kapt evp
Haittaako se mitään jos olen onanisti ja homo?
- urz,urz......
"Keskusta myös kestävän kehityksen asialla."
Pitää ehdottomasti paikkansa, kepun kehitys pienpuolueeksi
on ollut hyvin kestävää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897