KARANNUT harmaa Neitokakadu Vaasassa ,Ristinummen alueella.

Jos joku sattuu havaitsemaan linnun tai edes kuulemaan jossain niin olisimme hyvin kiitolliset jos ilmoittaisitte asiasta 0404162578

:((((
4232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Saako levittää tietoa karkulaisesta facebookissa?

Äänestä

En nymfkakadua infångad i Solf. Återfås mot beskrivning.

Sulvalta siis löytynyt karannut neitsikka.

Soita Susanne: 050 3758960

Äänestä

Lintu löytyi ,ja on nyt kotona !!
Kiitos Heidi ja Susanne !!

:)))))))))))))

Äänestä

Voi ku hienoa,että tipu saatiin kotia. Meillä karkasi myös viime keväänä neitokakadu, mutta sitä ei koskaan löydetty :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vict0ria kirjoitti:

Jos joku sattuu havaitsemaan linnun tai edes kuulemaan jossain niin olisimme hyvin kiitolliset jos ilmoittaisitte asiasta 0404162578

:((((

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu