Tapasin juuri sellaisen naisen joka sai ensimmäistä kertaa sydämen oikeasti hypähtämään. Olit tummatukkainen hoikka ja tosi mukavanoloinen. Lisäksi sun nauru oli tosi kaunista kuultavaa :)
Teki mieli pyytää ulos mutta harmikseni olen ujonpuoleinen näissä asioissa. Tuntui kumminkin siltä että olisit voinutkin lähteä. No tilanne on jo ohi, ei auta enää..
Teki mieli pyytää ulos mutta harmikseni olen ujonpuoleinen näissä asioissa. Tuntui kumminkin siltä että olisit voinutkin lähteä. No tilanne on jo ohi, ei auta enää..
Vastaukset 9
Vanhimmat
"No tilanne on jo ohi, ei auta enää.. "
Tuo on hyvä määritelmä elämälle yleensä. Ohikiitäviä hetkiä ja tilanteita, joita ei koskaan saa enää takaisin. Älä jää murehtimaan menneitä, etteivät tänään ja huomenna kohdallesi osuvat tilanteen mene myöskin ohareiksi. Elä tätä hetkeä NYT.
Hei sinä liianmyöhään!
Kuvailes vähän tarkemmin neitosta :D Ja missä tapasit?
SIinä keskellä Jazz-katua suurimman tungoksen aikaan. Katseemme kohtasi. Tosin taisi muutaman tuhannen muunkin brunetin kanssa katseet kohdata! :D
Jazz-kadulla tuli käytyä silloin ku ei ollu viel kauheesti väkee ;D
Joten enpä tainnutkaan olla neitosesi.
Olen alkuperäinen kirjoittaja ja täytyy todeta, että oma tilanteeni on jo varmasti niin ohi kuin voi olla. Mutta mahtuuhan tähän kaupunkiin muitakin vastaavia tapauksia varmasti. Ja kyse ei ollut jazz-kadusta minullakaan.
Oliko tisut lähes paljaana, jos näin, tiedän kenestä kyse.
Eräs tummatukkainen nainen myös sydämeni pysähtymään Jazzeilla sai, katseiden kohdatessa, kerran jos toisenkin mutta ujouttani paikalleni ihailemaan jäin ja mieltäni hän nyt kaivelemaan jäi.
Olen alasti.
Pue päälles tulee vilu ja kutistuu kalu.