koska kepuille tulee kovat tuomiot

lahjonnasta ja muusta korruptiosta.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin laajoja tutkia että kestää vielä jonkin aikaa selvittää edellisten vaalien rikokset. sitten alkaakin tutkinta viimeisistä vaaleista

Äänestä

orruptio on maanpetokseen verrattava rikos. Sen johdosta äänestäjiltä viedään kaikki vaikutusvalta kuten on nähty. EU-jäsenuuden toteutuminen perustui juuri korruptioon. Tämä rikollisuus pitää kitkeä ja vanhenemisaikaa ei saa olla. Valitettavasti Kakkosen kolmoshallitus on nyt vallassa ja Keskustalla vielä monta edustajaa. Joten odotellaan vielä.

Äänestä

Juu, kohta on ryssällä pallo kintussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


egyptin.parru kirjoitti:

lahjonnasta ja muusta korruptiosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu