onko joku muukinottanu veronpalautukset ennakkoon ja suunnitellu tilinumerontakasin vaihtoa ettei palautus meniskään sinne veronpalautus.nyt paikkaan
veronpalautus
7
331
Vastaukset
- Aijaahans
Eli siis petosta? Ööh, eipä ole tullut mieleen... En ole myöskään suunnitellut tekeväni murtoa enkä ryöstöä. Mites itse?
- erfefefennn
jep, aattelin tehdä siten ,verohallinto ei tee yhteistyötä pikavippipaikkojen kanssa,luottotiedot meni nyt otan palautuksenikin itelle.
- 11+1
Ookko kuullu että ulosotto vie veronpalautuksen, ne näkee sen että olet saamassa veronpalautusta ja ohjaa sen valtion tilille. Se siitä sun kusetuksesta.
- 4+6
Ööh...miksi ulosotto veisi veronpalautukset ? Eihän edellä olevissa viesteissä puhuta yhtään mitään että joku olisi edes ulosotossa :)
Puusilmä!
- 13+5
Luottotiedot menneet = ulosotto
- 11+20
höpö höpö...esim pikavippifirma voi ilmoittaa maksuhäiriöstä Suomen asiakastiedolle suroaan. Eli sillä ei ole mitään tekemistä ulosoton kanssa.
Toki varmaan joku 80% ulosotossa olevista omaa myös jonkinlaisen maksuhäiriömerkinnän.. Ihan hatusta heitetty arvio..
Ja jos on siis oikeasti ulosotossa niin veronpalautukset ulosmitataan automaattisesti ennen kuin ne tulee saajan tilille, siinä mielessä ei siis tilinumeroiden muutokset auta mitään..
- :PPP
"Ja jos on siis oikeasti ulosotossa niin veronpalautukset ulosmitataan automaattisesti ennen kuin ne tulee saajan tilille, siinä mielessä ei siis tilinumeroiden muutokset auta mitään.."
Ei välttämättä. Itselläni on olisikohan noin kolmen tonnin ulosottovelat ja kyllä tuli veronpalautukset viime joulukuussa itselleni. Tai siis melkein kokonaan, muistaakseni noin 30e ulosmitattiin.
"Veronpalautus ulosmitataan ilman ennakkoilmoitusta. Se voidaan ulosmitata kokonaan, mutta määrä rajoitetaan kuitenkin velallisen ulosottovelkojen kokonaismäärään." Ulosoton sivuilta kopioitu siis tuo.
Joo, meni nyt vähän aiheen vierestä, mutta kuitenkin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882108Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361766- 1801316
- 241784
- 67732
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711- 59708
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337502