Hämäriä

TV-lupatarkastajia

Liikkeellä Lohtajalla. Kiertävät iltahämärissä vanhusten ovilla kyttäämässä.

6

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Einari

      Mikäs niistä hämäriä tekee?

    • Nähty

      Kokkolassakin on liikkeellä hämäriä liikkujia Ventuksessa.

    • luonnonvalintaa

      Niin ikäluokan "valopäät" eivät ehkä päädy lupatarkastajiksi....;)

    • asiat huonosti

      ei niitä tv-lupatarkastajia ole mikään pakko päästää sisään ties vaikka ovat rikollisia jotka tekevät väkivaltaa sisälle päästyään

    • Molokkikurppa

      Ei lupatarkastaja tule ovelle tv lupaa tarkastamaan, jos on tv lupa maksettu.
      Lupatarkastajat käy vaan niiden kotien ovilla, jotka eivät ole maksaneet tv lupaa ja se tieto on siellä tv lupamaksu hallintokeskuksessa, kun on maksanut ja kuka ei ole maksanut.

      Tämä lupamaksu järjestelmä on kyllä päätön, koska meininki on sama, kuin venäjän mafialla, joka vaatii maksua, muuten tulee miehet oven taakse tarkastus käynnille.
      Tv luvasta on tullut sellainen pakkomaksu, kuin se muka olisi itsestään selvyys, että jokaisessa kodissa on töllötin, jota töllötetään.
      Tässä yhteiskunnassa on jo ihan liikaa kaikkea pakkomaksuja ja lisää tulee.

    • maksut kunnossa

      miten jättääkö ne lestaadiot väliin.ne katsoo tietokoneelta ,siksi olis hyvä jotta olis toisen lainen systeemi, multa eläkeläisenä menee kk n22e ei tunnu kertalaakina niin kovalta.onhan nuita maksutv itä niihin ei aika ja rahat riitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1920
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1663
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1207
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      547
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe