mitä te yleensä leikitte kaniesi kanssa? :D.... kun haluaisin jotenkin leikkiä sen kanssa..(:?
Hei! :)))
6
89
Vastaukset
- oona92
voitte vaikka hyppiä esteitä.
esteitä voi itse rakentaa vaikkapa kirjoista.
itselläni oli kani joka seurasi minua kaikkialle, niin estehyppy ja muuten vaan juoksentelu oli helppoa ja hauskaa.
muuta nyt ei tuu mieleen.
mut voiha kaneille aina rakennella kaikenlaista puuhaa ja sit seurata sitä ku se puuhaa. voi vaik ostaa sille kanien aktivointipallon tai rakentaa ite esim. wcpaperirullasta, ja jos kani vaikka tykkäis kaivella ja repiä talouspaperia (kunha ei hirveesti syö, vaikkei se sinänsä haittaa vaikka söiskin).
ja voihan kaneille kokeilla opettaa temppujakin, ja herkkupala palkkioksi.
pitää kokeilla mistä kani tykkää. Oma kanini ei oikein uskalla tai halua leikkiä, mutta kyllä jutustelukin riittää. Itse juttelen kanini kanssa päivät pääskytysten ;)
- Hehheh
Aa kiva voisin kokeilla tota este juttua ;D
- hehheh
mutta minkälaisia herkkuja sit vois antaa? ://
- ona92
antaa sellasta herkkuu mistä kani tykkää. esim rusina tai salaatinpala.
- hehheh
Sitä vähän aattelinki ku se tykkää iha hurveesti niistä :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462