Ei alistuttu aikoinaan venäjän karhun vallankaappausyritykselle.
Suomi hautasi omat ja vihollisten kaatuneet, mutta venäjä jätti omat korpin ruuaksi.
Kiitos teille veteraanit.
Tämän palstan kommarihöpisijöistä huolimatta Suomi on edelleen Suomi.
http://www.youtube.com/watch?v=zbd517ebm5U&feature=related
Hyvää itsenäisyyspäivää!
9
140
Vastaukset
- ajatellen
Siinä sitä on varsinaista historian tuntemusta. Oliskohan ollut kuitenkin valtaus yritys???
- temari.,,
Kiitos samoin.
Hyvää itsenäisyyspäivää.
Valitsit oikean marssin, nimittäin oman joukko-osastoni Kymen Jääkäripataljoonan kunniamarssi on Jääkärimarssi.- rts
Kohta imatralla liehuu punalippu salossa ja sirppi vasaroineen
- NINOINVAIN
NIIN LIEHUU, EIKÄ sUNA K. TEE MITÄÄN VAIKKA LUPASI. oLI IHAN UTARET PALJAANA LINNAN JUHLIIN MENOSSA. PUKU PUNALIPUSTA TEHTY.
- ?
Tää on nyt vaa villi veikkaus, mut ihan kuin suomisynnyinmaalla ois joku pakkomielle?
- päivystävä hist. dos
No olihan se "vallankaappausyritys" siinä mielessä että venäläiset perustivat tämän "Terojoen Hallituksen" johtajanaan entinen sosiaaalitemokraattien puheenjohtaja Otto Ville Kuusinen.
- temari.,,
KIITOS VETERAANISUKUPOLVILLE SUOMEN ITSENÄISYYDESTÄ!
"Monet palas', mutta liian monet jäivät, vuoksi kodin, isänmaan ja uskonnon.
Ilman ontuvaa ystävääni, olisimme vain läntisin lääni. Ilman miestä, jonka jalka on nyt puuta olis' arkipäivä kuudes joulukuuta.
Ilman teitä, selvinneitä jostain sieltä, puhuisimme nyt vierasta kieltä. Ilman heitä, joiden ristit ovat puuta, olis arkipäivä kuudes joulukuuta." - trolalaa
Olet trolli.
- ivanov a.
Hyvää itsenäisyyspäivää!
Kiitos Leenille, että antoi teille itsenäisyyden.
Onneksi Suomi ei ole kohta pelkien juntien maa.
t. maailman kansalainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2513345
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?362972Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n342208Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari402113Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa761991Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo841766Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh461672Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?1221547Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr561444Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä151320