palkanmaksu pitäisi aloittaa..
Kuinka pääsen alkuun, mitä tarvitsee kirjanpitäjälle lomakkeita palkanmaksusta?
palkanmaksu
4
98
Vastaukset
- klökll
Kysyppä siltä kirjanpitäjältäsi, niin saat oikean ja täsmällisen vastauksen.
- auttaisiko
Palkka.fi
- Talonmiäs
Ja voi kunpa saat heti oikein lasketuksi kaikki lisät..jos ala sellainen missä lisiä riittää,niin siinä on jopa palkanlaskijalla tekemistä.Ilmoita vain tarkasti kaikki mitä työntekijä on tehnyt...siis työmäärät jne.ettei tule sitten vuoden perästä maksuja takautuvasti maksettavaksi.
- yrittaja...
Palkka.fi on ehdottomasti paras vaihtoehto pienyrittäjälle. Ohjelma on ilmainen ja saat annettua vaikka kirjanpitäjälle omat oikeudet jotta hän saa tarvitsemansa raportit. Ohjelma toimii netissä ja laatii automaattisesti valvontailmoitukset verottajalle, eläkevakuutusyhtiölle (rajoitetusti), muodostaa maksuaineiston pankkiin sekä maksutiedot sivukuluista.
Alan TES on yrittäjällä oltava hanskassa jotta voit miettiä kustannustehokkaimman tavan teettää työtä, etkä ole vain työntekijän tai kirjanpitäjän armoilla perusasioiden kanssa. Työsopimus- ja vuosilomalaki pitäisi myös tuntea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471197
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako190551- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462