Narsistien uhrit kertokaa !

Kytevä ongelma

Narsistien tunnistamisesta on muutama juttu, mutta mitä korvaamatonta tuhoa narsistit ovat saaneet aikaan ja kierre usein vain jatkuu perheissä ja suvussakin.
Varsinkin sosiopaattisten narsissien keinot niin lailliset kuin laittomat ovat täysin tuntemattomia useimmille niin myös viranomaisillekin.
Viimeaikoina on alettu puhua narsisseista, mutta miten voivat narsissien uhrit. Kuinka moni on saanut tarvittavan avun viranomaisilta ja kuinka narsissit ovat pyörittänyt sosiaalitanttoja oikeudessa vuosikausia. Onko narsissien uhrit pystyneet puolustautumaan edes sosiaalitanttoja vastaan narsistien taitavasti manipuloidessa herkkäuskoisia tätejä.
Kuinka moni narsistidsen sosiopaatin uhri on joutunut kärsimään jatkuvia oikeudenkäyntejä, laittomia uhkauksia, laittomia lähestymisiä, pankkitilien tyjentämisiä, henkilötietojen vääristelyä jne.
Kuinka monien lapset ovat traumatisoituneet sosiopaatisten naristien käsittelyssä? Onvatko lapset selviytyneet traumoista terapioissa vai jatkuuko kierre edelleen?
Alkaa tuntua, että sosiopaattisten narsistien uhrit ovat suuri joukko joista on vaiettu. Insesti on liittynyt myös näiden hirviöiden perheväkivaltaan, mutta siitäkin on vaijettu tai se on tullu esiin pedofiilitapauksina.
Narsististen sosiopaattien uhrit ovat useimmiten niin vaikeassa tilanteessa alistettuina, taloudellisesti kontrolloituina ja kotiin sidottuina, että puolustautuminen tai pakoon pääseminen on mahdotonta.
Klitit sosiaalitädit uskovat mieluumin vakuuttavasti käyttäytyvää narsistia, kuin loppuun palanutta lapsiaan puolustavaa äitiä. Narsisti miehen uskomattomat temput ja suunnitelmallinen kontrollointi estää äitiä puolustautumaan oikeudessakaan.
Olisi korkea aika tuoda esiin ja jukisuuteen narsistien käyttämät temput, manipulointi, perheen jäsenten käyttäminen aseina omien päämärien tavoittamiseksi, raiskaukset, pedofilia jne.
Käsitykseni on, että kaikki uhrit eivät edes itse tajua tai usko niitä pirullisia keinoja joita täysin häikäilemättömät sosiopaatit voivat käyttää “rakkaimpiaan” kohtaan ennenkuin kuuleva samat tarinat toisilta uhreilta.

0

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

        palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
        Maailman menoa
        92
        2205
      2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

        "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
        Maailman menoa
        154
        1820
      3. Millä kolmella sanalla

        Kuvailisit kaivattuasi?
        Ikävä
        173
        1343
      4. Miltä se tuntuu olla

        vihattu ja kukaan ei puolusta?
        Ikävä
        233
        826
      5. Mitä mietit juuri nyt?

        🤔
        Ikävä
        65
        764
      6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

        Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
        Ikävä
        62
        749
      7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

        Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
        Maailman menoa
        10
        741
      8. Trumpille jälleen voitto

        Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
        Maailman menoa
        212
        623
      9. Aurinkoni...

        On ikävä sua ❤️
        Ikävä
        49
        597
      10. Haluan teidät molemmat elämääni

        Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
        Ikävä
        49
        591
      Aihe