Tuollainen asia kuin selän ns. jäntevyys, se minultakin yli 10 v on off -treenanneelta puuttuu. Eli joku voisi sanoa että on yliliikkuvat nivelet tms, olkapäät taipuu todella helposti suuntaan jos toiseen ja selkä meneen monenlaiselle kaarelle.
Tämä nimittäin aiheuttaa sen, ettei selkä näytä kovin leveältä. Tyyppit joilla on sellainen jäntevä, jäykkä selkä, olkapäät aina tiukasti sivuilla, näyttävät isommilta, vaikka treenaavat monta kymmentä kiloa kevyemmillä painoilla.
Pitäis varmaan harrastaa jotain muutakin kun salia, vai?
Selän "jäntevyys"
kissamies
2
141
Vastaukset
- jäntevyys
Ei välttämättä muuta kuin lenkkeilyä/uintia.
- 8. kääpiö
Tai sitten alat treenaa ihan aikuisten oikeesti sitä latissimus dorsia, ei se paskaa jauhamalla kehity
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882108Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361766- 1801316
- 241784
- 67732
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711- 59708
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337502