Olen tahtomattani joutunut mukaan

Menis pois ja pian

Erääseen perhekuvioon. Ennestään tietämäni häntäheikki tunkentui ihan omista sysistään läheiseen perheeseen perheen vaikeuksien aikana. Nyt tilanne on hyvin kinkkinen, sillä en voi millään hyväksyä tuota häntäheikkiä ihan hänen omien toimiensa vuoksi. Asia oikein raastaa sydäntä.

Ensinnäkin hän on vanha pukki, joka on pannut lähes jokaista paikkakunnan naista, käytös on ollut niin pervoa ja etovaa, että on suorastaan rikos hyväksyä hänen toimiaan. Odotan vain milloin käyttää lapsiakin hyväkseen, sen sortin ihminen on.
Kun valitettavasti tiedän tuon kaiken todella olevan totta ja tapahtuneen, en voi hyväksyä ihmistä, minua suorastaan etoo koko suhde. Jonka tämänkin hän juonitteli ihan omien päämääriensä saavuttamiseksi.

Nyt hän hyväksikäyttää tätä kovia kokenutta perhettä aivan hirveällä tavalla.
Tässä näkyy selvästi, miten rakastunut ihminen ei todellakaan näe tosiasioita, on vaikeaa odottaa, että tuo häntäheikki lähtee jatkamaan matkaansa.

Mutta toivottavasti ei ikinä enää mikään lapsiperhe saa häntä riesakseen.
Hän on ihminen joka ýrittää talloa kaikkien ylitse, kuulisittepa hänen puheensa, jokainen päivä on nyt vain ylipääsemistä, mitään elämää ei oikein ole, kun täytyy pelätä mitä keksii.

11

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pöllöpääkkönen

      Voi Lissu, ei sulla mitään läheisiä perheitä tai ystäviä ole..

    • ulostetta

      Lissu ulvoo yksinäisyyttään....

    • siitäs vaan

      pöllöpääkkönen ja ulostetta nimimerkit ovat taasen lissuttelu tuulella. Niin kertoohan jo sana lissuttelu heidän järjen juokustaan kaiken.
      Näillä ei oel yhtään hituakan minkäänlaista järkeä päässä, aivot ovat jäätyneet, mutta luulampa pahoin myös elämän vellovan vielä näitä, sillä he ovat muille ihmisille morallaittomia mekittyjä nollia.

      • Hahahahahahahahaa

        oel
        hituakan
        luulampa
        luulampa
        mekittyjä

        Voi Lissua......Buahhahahaaaaaa......


      • Morallaittomia????

        Kerro Lissu mitä tarkoittaa -morallaittomia-?


      • lissu vajakkiko?

        Älä lissu selitä, häpee ja opettele kirjoittamaan.


    • Teet varmasti virhei

      Jep, juuri tuo yksinkertaisuutenne kertoo teidän olevan itse näitä lissuja, mitä se sitten tarkoittaneekaan.

      Kirjoitusvirheita sattuu monille, ne eivät ketään riko, mutta virheita ihmissuhteissa ne rikkovat,
      Olen ihminen, joka keskisomen näytölle nauraa, sillä ajattele itse sormi pystyssä ja nenä rutulla onko järkevää. Sama on tämä Lissuttelu, sekin kertoo melkoisesta typeryydestä.
      Asiat on asioita vaikka olisikin pieniä kirjoitusvirheitä, sama se on parisuhdekin jos joka asiasta nakerrat, koituua asia omaksi vahingoksi, kaikki eivät jaksa tuollaisia ihmisä lähellään, jotka ovat olevinaan niin täydellisiä ja tietävinään kaiken.
      Silloin kun annat toisellekin tilaa ja et puutu joka sanaan, varmsti liitoosi kestää, sillä ihan varmasti teet itsekin erilaisia virheitä.

      • gciyuoikönlö

        keskisomen
        koituua
        ihmisä
        varmsti


        Niin kestikö sun liitto, EI


      • persieelleen meni
        gciyuoikönlö kirjoitti:

        keskisomen
        koituua
        ihmisä
        varmsti


        Niin kestikö sun liitto, EI

        jep, lissun" liitoosi"ei kestänyt, lissulle tapahtuu virheitä alvariinsa.


      • ................,...

        Kirjoitusvirheita
        virheita
        keskisomen
        rutulla
        koituua
        liitoosi
        Buahahahahahahahaahaaa lissuuuuuu........


    • perheellinen

      Mitä hän sitten puhuu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      91
      2650
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      52
      2597
    3. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2559
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      74
      2453
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      42
      1966
    6. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      60
      1917
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      134
      1831
    8. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      28
      1363
    9. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1343
    10. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      18
      1194
    Aihe