joo eli hommasin auton äskettäin ja ovipahveissa on puolellaasa kahelle 6.5" kaiuttimelle paikat,nii aattelin laittaa midbassot toiselle paikalle, mutta pitäskö toiselle paikalle laittaa erillissarjat vai pelkät pääkaiuttimet?kertokaapas tyhmälle jos on kokemusta tai tiiätte käytetäänkö midbassojen kanssa erkkasarjaa vai pääkaiuttimia? kiitokset jo etukäteen.
poppeja bemmiin??
3
83
Vastaukset
- JH-Sound
Tai miksi et laittaisi tuollaista settiä jos kerta kahdet 6,5" paikat löytyy? :)
http://www.jh-sound.fi/rainbow-dream-line-csx465-20.html - 10+16
mitä nuo pääkaiuttimet onkaan.. älä nyt ainakaan koksuja tunge sinne.
joko tupla midit taikka sitten vaan yksi ja toinen reikä umpeen esim alumiini levyllä.
tyhmään kysymykseen vastaus midbasson kanssa käytetään diskanttia ja halutessaan keskiääntä jolloin saadaan erillissarja.
midbasso diskantti = 2-tie erillissarja (4kpl kaiuttimia) mahd lisä midit
midbasso keskiääni diskantti = 3-tie erillissarja(6kpl kaiuttimia)
"pääkaiutin" ilmeisesti koaksiaali kaiutin joissa yhdessä midbasso diskantti keskiääni(3tie koaksiaali) 2kpl "kaiuttimia" joissa siis kaikki nuo patentoitu yhteen. amisvirityksiin jolloin soitetaan kovaa ja korkealta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462