Veijo oli ihan oikeassa kirjoituksessaan että avustusten taso on surkean alhainen jotta työttömyys toimisi oikena valinta. Jatka vaan työtäsi korotusten tason nostamiseksi, kyllä rikkailla on varaa maksaa.
Vastikkeettomat etuudet
5
94
Vastaukset
- Velmu
Työttömyyskorvaukset pitäis nostaa niin korkeiksi, että ne olisivat kilpailukykyisiä työstä saatavan palkan kanssa. Kansalaisilla olisi silloin vapaus valita työttömänä olo elintason alenematta eikä tarvitsisi yrittää hakea työtä. Sais maata myöhälle ja vain lomailla ja harrastaa.
- tasusta
Anna äänesi Perussuomalaisille niin viestiisi vastataan.
- Hienoa Veijo
tasusta kirjoitti:
Anna äänesi Perussuomalaisille niin viestiisi vastataan.
Peruspäivärahaa pitäisi korottaa selvästi enemmän jotta se mahdollistaisi ihmisarvoisen elämisen. Eskelinen ajaa oikeaa asiaa.
- Töihin
Sillälailla työtä vieroksuvat sais makoisat oltavat.
- Aku*
Töihin kirjoitti:
Sillälailla työtä vieroksuvat sais makoisat oltavat.
Töihin töihin sanoi Lapatossukin aikoinaan mutta lisäsi ettei jokapäivä eikä kaikilla palkoilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1471217
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636- 54557
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462