Sain perintätoimistolta kirjeen ja ehdotin jo viikkoa ennen eräpäivää maksuusuunnitelman tekemistä nettilomakkeella (kaksi kertaa viikon aikana), lähetin myös sähköpostia mutta vastausta en ole saanut, puhelimellakaan ei tavoita. Nyt eräpäivä mennyt, maksusuunnitelmaa en ole saanut tehtyä koska perintätoimistosta ei vastata ja laskun pystyn maksamaan vasta kahden viikon päästä. Entä jos lasku menee oikeudelliseen perintään siitä syystä että perintätoimisto ei reagoi maksusuunnitelman ehdotuksiin ja yhteydenottoihin millään tavalla?
Perintätoimisto ei vastaa
7
182
Vastaukset
- 15+15
Tässä jälleen yksi syy miksi kannattaa suosia ihan oikeita vippifirmoja jotka käyttävän ihan oikeita perintätoimistoja http://www.pienlainayhdistys.fi/?pageid=2
- 16+14
Jos menee perintään niin tuolla yhteydeotto yrityksillä ei ole paskan vertaa merkitystä. Olet tehnyt vippifirman kanssa sopimuksen missä on mustaa valkoiseslla milloin velka pitää maksaa joten se ettei velkoja tai velkojan perintäfirma ole tavoitettavissa ei vaikuta siihen eräpäivään mitään. Vaikka firma katoaisi maan päältä niin silti se on maksettava silloin kun on sovittu!
Eli oma moka jos ei voi maksaa.. - himpsansampsa
Mistä johtuu, että kun soitin pienlainayhdistykseen, puhelu ohjautui ulosottovirastoon pysäköintisakot-jaostoon?
- 19+5
Siitä että olet niin huumeissa ettet löydä puhelimestasi (sossun rahoilla ostettu) oikeita numeroita.
- Pppppfqla
Älä missään nimessä maksa. Ei ne uskalla tehä mitään. Älä anna niiden viedä sun rahoja ilman kunnon hanttiin pistämistä.
- pienulosottoyhdistys
Tässä vastaus, kuten ajankohtaisohjelmassakin punanaama-kari joutui selittelemään, yli kolmasosalla pienlainayhdityksen jäsenyhdistyksen omistajalla on omat lainat ulostotossa. Että sillä lailla, kiva repiä muilta korkoja ja jättää omat maksamatta.
- juuj-frrf54
Moi,
Kerrotko mikä perintätoimisto on kysymyksessä? Onko se rekisteröity/hyväksyttyjen perintätoimistojen listalla?
Ei kai vaan Flex-kusetus-cash.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh832022Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1281739- 1801306
- 234743
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol9690- 59647
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako210593- 49536
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337482