Islamin paratiisi:
10 ihanaa neitsyttä odottaa minua
jos kuolen jihadissa:
99 neitsyttä
kristityn paratiisi:
pääsen abrahamin helmaan saamaan lohdutusta
jos kuolen marttyyrina:
saan ehkä kiiltävän metallin palan päähän
kumman uskonnon valitsen , Kristus vai Allah?
30
75
Vastaukset
- l-h
Jeesus ei ole uskonto.....vaan TOTUUS MIKSI en valitsisi TOTUUTTA?
- kumman valitsen
islamin paratiisi näyttää paremmalta. jopa huonompi vaihtoehto. ja parempi vaihtoehto on sikäli helppo pari sekuntia homma on ohi ja oot jihadiparatiisissa.
kumpikaan paratiisivaihtoehto kristiyille ei vaikuta houkuttelevalta. - Niko.
Juuri näin.
Jeesus on Totuus ja vieläpä ainoa Totuus.
Jos Jeesus on ainoa Totuus, niin silloin kukaan muu ei voi olla Totuus. - en sanoisi
Niko. kirjoitti:
Juuri näin.
Jeesus on Totuus ja vieläpä ainoa Totuus.
Jos Jeesus on ainoa Totuus, niin silloin kukaan muu ei voi olla Totuus.Nikon totuus yksi / 6 499 999 999. Siis edellä esittämäni kaksi totuutta ovat voimassa. Eli kumman totuuden valitsen. Itse asiassa siinä olisi 4 totuutta. jihad näyttää parhaimmalta.
- pyh!
kumman valitsen kirjoitti:
islamin paratiisi näyttää paremmalta. jopa huonompi vaihtoehto. ja parempi vaihtoehto on sikäli helppo pari sekuntia homma on ohi ja oot jihadiparatiisissa.
kumpikaan paratiisivaihtoehto kristiyille ei vaikuta houkuttelevalta.Paitsi että islamin paratiisi on puhdas valhe.
- pyh!
en sanoisi kirjoitti:
Nikon totuus yksi / 6 499 999 999. Siis edellä esittämäni kaksi totuutta ovat voimassa. Eli kumman totuuden valitsen. Itse asiassa siinä olisi 4 totuutta. jihad näyttää parhaimmalta.
Se on valhe, olkoon miten "houkutteleva" tahansa.
- valitsen ehkä islam
pyh! kirjoitti:
Paitsi että islamin paratiisi on puhdas valhe.
onko kristittyjen sitten totuus
- jihad ainoa totuus
pyh! kirjoitti:
Se on valhe, olkoon miten "houkutteleva" tahansa.
ei oo siinä 4 totuutta. jihad on paras. vaikka se olisikin valhe.
- pyh!
valitsen ehkä islam kirjoitti:
onko kristittyjen sitten totuus
Raamatun ilmoituksen mukainen on. Muu ei ole.
- pyh!
jihad ainoa totuus kirjoitti:
ei oo siinä 4 totuutta. jihad on paras. vaikka se olisikin valhe.
Saathan sinä uskoa valheeseen, jos niin haluat, mutta valhe se silti on.
- ilmainen vinkki
Minä noudatan tätä vaihtoehtoa:
Ryyppään, juhlin, harrastan yhden illan suhteita, homoilen ja nautin elämästä.
Joka ilta rukoilen ja pyydän anteeksi.
Jokainen päivä alkaa siis puhtaalta pöydältä ... ja palkinto on taattu koska meillä on anteeksiantava jumala.- pyh!
Ei toimi noin. Jumala kun ei salli itseään kiusattavan. Ei Jumala anna anteeksi, jos me tahallamme ryvemme synnissä, vaikka kuinka huutaisimme tekaistuja "anteeksi"-sanoja.
Onhan kirjoitettu:
Hepr. 10:26-27 "Jos me näet teemme syntiä ehdoin tahdoin, senkin jälkeen, kun olemme oppineet tuntemaan totuuden, ei ole enää mitään uhria syntiemme sovitukseksi. Ei ole muuta kuin kauhea tuomion odotus ja ahnas tuli, joka nielee Jumalaa uhmaavat."
Kristus on pelkkä kreikankielinen käännös heprean messias- ja voideltu-sanoista.
Allah on suomennettuna Jumala.- Niko.
Mutta allah ei ole se jumala kenestä raamattu kertoo, eikä hänellä ole poikaa, eikä hänen ainoakaan 99 nimestään ole rakkaus!
- hepraisti
kröhöm, heprean messias-sana on juuri se voideltu-sana, koska messias tarkoittaa voideltua.
- paras jytky
jihadissa on jytkyä
VOITTAA AINA VAALEISSA - Buddha_Arska
Kumpiki on täyttä soopaa...Kristinusko on enemmän rahan perään, islam enemmän oman sitoutumisesi suhteen. Islam keksittiin vasta 600 luvulla jaa ja silloin Muhammed halusi päästä pois kitsaiden ja upporikkaiden kauppiaiden maailmasta. Juutalaisuus, kristinusko ja islam pitävät sisällään hyvin paljon samoja komponentteja....ja jos loppukirissä tarkastelemme kristinuskoa, sekin on lainannut parhaat periaatteensa buddhalasudesta, hindulaisuudesta ja muista Itä-Aasian uskonnoista johtuten siitä, että ne olivat olemassa ennen kristinuskoa...
Kristinusko on tehty pelkästään ihmismassojen hallintaa varten. Muuta tärkeää siinä ei ole. Jeesuksen vuorisaarna: Rakasta lähimmäistäsi kuten itseäsi löytyy sekä buddhalaisuudesta että hindulaisuudesta....
Jos haluat jonnekin rahasi tuhlata, voin ilmoittaa tilinumeroni myöhemmin....voin taata sinulle samat autuudet kuin nämä uskonnotkin - rahaasi ne loppupeleissä haluavat - kumpikin....!!!Islamin juuret ovat Raamatun juutalaisissa.
Raamatun juutalaiset oli arabeja, joiden jälkeläiset on päätyneet suurimmaksi osaksi muslimeiksi, noudattaen lähimmin myös Raamatun juutalaisten tapoja.
Nykyiset juutalaiset ovat lähes kaikki kokonaan eri kansoja kuin Raamatun juutalaiset.- pyh!
Väität sinä ja valehtelet.
- jihad jytky
minä valitse jihad
ateismi ei anna edes toivoa. kaikki täytyy tehdä ite. eikä se käytännössä aina onnistu.
eiköhän täältä suomestakin jotain jihad kohteita löydy. vai tarviiks aina mennä israeliin. täytyy vaan päästä ensin niiden rättipäiden kanssa hyviin väleihin. - Usko Toivonen
>> jos kuolen jihadissa:
99 neitsyttä >>
Sen vuoksiko naiset nykyään tappavat itsensä pommi-iskuissa.
99 miestä odottaa Islamin paratiisissa ja palvelevat naista.
Kovin on maalliset palkinnot siinä paratiisissa.- jihad jytkyyyyn
naiset tappavat itsensä ainoastaan että pääsisivät syntymään uudelleen neitsyinä paratiisiin
miehille on ainoastaan palkinnot - Usko Toivonen
jihad jytkyyyyn kirjoitti:
naiset tappavat itsensä ainoastaan että pääsisivät syntymään uudelleen neitsyinä paratiisiin
miehille on ainoastaan palkinnotKova on naisten kohtalo siinä paratiisissa.
- pano mies
Usko Toivonen kirjoitti:
Kova on naisten kohtalo siinä paratiisissa.
naiset tykkää kun niitä pannaan.
- kova kipee jytky
pano mies kirjoitti:
naiset tykkää kun niitä pannaan.
varsinkin kun sattuu
- kulli ojossa !!!!!!!
Kyrrpä vitttuun, siinä se on elämän palkinto, saaatana !
- kovempi jihad
kulli vaan kovenee mitä kovempi jihad.
saa paratiisiin sitä enemmän neitsyitä mitä enemmän uhreja jihadissa. - arska vemppaa
Vitun trolli. Mene takas vessaan vemppaamaan ;)
- jihad_trolli
mitä hyvää te näette arabiterroristissa (hisbollah , hamas , al-qaida) joita juuri trollasin (en sano etteikö trollaaminen olisi ollut hauskaa) mutta vakavasti ajateltuna
amerikka ja israel on toiminut oikein kun eivät ole suvainneet terrorismia - PiudePaude
Totuus islamista
Ainakin kaksi eri versiota !
1. 600-luvulla muslimien vankeudessa ollut juutalainen Rabbi joka tunsi vanhantestamenti kirjoituksia, sekä uudentestamentin. Muslimit laittoivat miehen / miehet kirjoittamaan heille kirjan jotta hekin olisi "kirjan kansaa" kuten juutalaiset ja kristityt . Muhamed ei osanut lukea ja kirjoittaa.
2. 600-luvulla katollisen kirkon sisällä olleiden okkultistien salajuoni jolla tuhota juutalaiset ja kristityt. He loivat Islamin opin.
http://www.laverdaduniversal.org/muslimit.html
http://www.laverdaduniversal.org/sisaan.html
http://www.laverdaduniversal.org/kandidaatit.html
Kirkon eksyneet paimenet
http://www.youtube.com/user/JumalanHullut#p/u/1/yT7pen_BCLc
Islam 1
http://www.youtube.com/user/JumalanHullut#p/u/4/j3BsyiDbqTY
Islam 2
http://www.youtube.com/user/JumalanHullut#p/u/3/DZ9akzpsd9Y
Muhammed meni helvettiin itse, sillä hänelle rikkoi Jumalan sanan Raamatun ilmoitukset.
1.) Enkeli-ilmestystä ei ole lupa seurata kun se on Raamatun vastainen:
Raamatun sana: Gal. 1:8
"Mutta vaikka me, tai vaikka enkeli taivaasta julistaisi teille evankeliumia, joka on vastoin sitä, minkä me olemme teille julistaneet, hän olkoon kirottu."
2.) Raamatun rinnalle ei saa kirjoittaa mitään omaa kirjaa, mikä ottaa jotakin pois tai lisää siihen ( Muhammed kirjoitti oman uskonnollisen kirjan koraanin, vaikka tiesi Raamatun kiellon):
Raamatun sana: Ilm. 22:18
"Minä todistan jokaiselle, joka tämän kirjan profetian sanat kuulee: Jos joku panee niihin jotakin lisää, niin Jumala on paneva hänen päällensä ne vitsaukset, jotka ovat kirjoitetut tähän kirjaan;"
Raamatun sana: Ilm. 22:19
"ja jos joku ottaa pois jotakin tämän profetian kirjan sanoista, niin Jumala on ottava pois sen osan, mikä hänellä on elämän puuhun ja pyhään kaupunkiin, joista tässä kirjassa on kirjoitettu."
3.) Joka ei tunnusta Jeesusta Jumalaksi ja Jumalan Pojaksi on harhaoppi ja antikristus:
1. Joh. 4:3
"ja yksikään henki, joka ei tunnusta Jeesusta, ei ole Jumalasta; se on antikristuksen henki, jonka olette kuulleet olevan tulossa, ja se on jo nyt maailmassa."
2. Joh. 1:7
"Sillä monta villitsijää on lähtenyt maailmaan, jotka eivät tunnusta Jeesusta Kristukseksi, joka oli lihaan tuleva; tämä tämmöinen on villitsijä ja antikristus."
Muhammed islamin perustaja rikkoi ylpeydessään kaikki Raamatun suuret totuudet ja Raamatun mukaan hän ei itsekään pelastunut, vaan meni helvettiin, edellisten Raamatun kohtien perusteella.
http://www.youtube.com/watch?v=hYG1IpRQUGU
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?82728Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh1642632- 1842481
Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n122004Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari181975Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa541818Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo691548Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http101113Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?681109Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta63970