Onko kellään kokemusta miten käytännössä menee jos on päättänt lahjoittaa yrityksensä tuotteiden tuotosta esim. muutaman prosentin vaikka hyväntekeväisyyteen, miten tämä käytännössä hoituu? Jos olen sitoutunut esim. ympäristön suojeluun jollain tasolla, ja voin hyödyntää markkinoissa näiden logoa tms. eikö nämä siirrot hoidu jotenkin näppärästi ettei itse tarvitse sitten alkaa siirtelemään yritystililtä lahjoitustilille jne. Olen vasta harkitsemassa ajatusta mutta olis kiva tietää onko kellään tietoa..
Lahjoitus tuotteista..
operation x
1
89
Vastaukset
- Kddklfnfnggiir
Annat vaan tilin käyttöoikeudet noille järjestöille niin pääset varmaan rahoistasi eroon iman että tarvitsee itse tehdä mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892138Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361786- 1771329
- 231803
- 67742
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10721- 60720
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako210616- 49577
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </342532