Täytyy tässä jälleen ihmetellä mitä tässä yhteiskunnassa oikein suhmuroidaan.
Päivittäin saa lehdistä lukea ja uutisista kuulla miten johtoporras lähes jokaisessa firmassa kähmii kaikenlaisia bonuksia, kultaisia kädenpuristuksia ja tuotantopalkkioita! Mukamas vielä salaa, uskokoon ken tahtoo.
Kysynkin tässä pitääkö tavallisen kansalaisen, ja miten pitkään tällaista katsella ja kestää? Eikö millään ole enää rajaa? Hallitus tuntuu olevan täysin hampaaton pörssien ja kurssien edessä. Taitavat olla itse mukana samoissa "piireissä". Keskustelkaa hyvät ihmiset ja kirjoittakaa mitä tuumaatte moisesta menosta!
Mihin Suomi on menossa?
Kun mikään ei riitä!
0
55
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh912184Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1471811- 1731333
- 229805
- 65754
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10741- 60730
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212623- 49597
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349571