Nytkö se puretaan, voi ei ! Äkkiä adressi pystyyn perinteiden säilyttämiseksi Halkokarin viehkeässä miljöössä. Kansalaiset kapinaan kanssa.
http://www.kp24.fi/uutiset/303344/Halkokarin-seurakuntakodin-myynti-ei-ole-kirkossa-kuulutettu
Halkokarin seurakuntakoti
5
177
Vastaukset
- Huhujen kuulija
Moniakin adresseja jo kiertää. Tiettävästi suunnitteilla joku rivi- tai paritaloalue. Seurakunta vuokraisi niistä tiloja itselleen
- Grammarbyy
Kyllä seurakunnalla omaisuutta on kertynyt ja mehtää, mitä me maallista omaisuutta hamstraavat.
Laittaisivat omaisuutta myyntiin ja remontoisivat sen Halkokarin seurakuntatalon.
Samalla se työllistäsi ja jakaisi yhteistä hyvää.
Minä olen pikkupoikana ollut Halkokarin seurakuntatalossa järjestetyissä
tilaisuuksissa ja siellä oli hyvä olla.- Jomala korjaa
Nythä ois tilaisuus tehä remontti ilimaseks ja samalla näyttää uskon lujuus. Ei muuta ko joka ukko ja akka rukoileen ja eiköhän se Jumala korjaa paikan kuntoon. Samalla tulee näyttö että yläkerran ukko on ihan oikeesti olemas. Mitä sitä rahoja tuhulaan ku kerran se äijä pystyy tekeen mitä haluaa. vai oisko niin ettei se halua halkokarisia uskoon itteensä?
- hui hai hellettä
On noita puihinsekaantuneita ollut iät ja ajat. Niillä alkaa heti päässä viiraan kun näkee jotain vanhaa. Tekisivät itte jos niin kiinnostaa, vaikka tyyliin 3000v ekr.
- TOSIrealisti Kokkola
Voi älkää naurattako. Se on vanha lahonnut ja kuulemani mukaan homeinen, likainen ja täysin turha rakennus. Asun Halkokarilla melko lähellä rakennusta ja olen ajanut sen ohitse pian 24 vuotta mennen tullen ja palatessa. Kertaakaan en ole siellä käynyt ja kertaakaan en ole nähnyt sen pihalla olevalla isolla parkkipaikalla ainuttakaan ajoneuvoa tai ihmistä.
Joten ei muuta kuin rakennus maan tasalle ja tilalle hulppeita kerrostaloja...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh892128Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361776- 1801326
- 241794
- 67732
- 59718
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </340514