Pitäsi mennä baariin naista etsimääm

mutta huomenna

ei kehtaa mennä onnittelemaan äitiä krapulassa ja selvänä on ihan turha naisia yrittää iskeä.

17

222

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • säästyy rahaa

      nyt kun vedät käteen niin vielä ehdit. ei sieltä baarista ole ennenkään ketään matkaan tullut, vai onko?

      • No ei ...

        ..tulee aina sitten lopulta vedettyä lärvit


      • Älä nyt hyvä poika
        No ei ... kirjoitti:

        ..tulee aina sitten lopulta vedettyä lärvit

        lotraa sen viinan kanssa. Joudut vielä hunningolle eivätkä ne naisetkaan mistään kännikaloista ole kiinnostuneet.


    • Puhvelinmaito

      Kyllä tuollaisen miehen saamisesta kannattaakin äitiä onnitella. Oikea lottovoitto oikein äidille! X-D

    • Hyvää äitienpäivää

      Vituttaa jo nyt ajatella että joutuu siellä istumaan ja katsomaan vierestä miten pillua jaetaan pellevaatteisiin puetuille kikkelisankareille ja ties mille karvakäsille. Vedän taas aivan sikalärvit vitutuksen nollaamiseksi, mutsi on tähän meininkiin jo tottunut, ei ihmettele yhtään. Hyvää äitienpäivää vaan kaikki saatanan limavitut.

      • tgewsadtgaswg

        Hehee. Ootpa hauska tyyppi. Miksi sä "joudut" istumaan siellä nurkassa mököttämässä? Etkö ole jo oppinut että naiset ei tee aloitteita, koska niiden ei tarvitse.

        Toivottavasti saat vielä oman limavittusi sinäkin.


    • Selevä

      Selvänä vaan. Lopputulos luultavasti ihan sama eikä mene rahaa ja tule krapulaa.

    • miehenkuvotus

      Baarissa pitäisi käydä, että olisi edes mahdollisuus tutustua naisiin. En vain viihdy yökerhoissa. Silloin harvoin kun sinne erehdyn, niin sen varmasti huomaa etten siellä viihdy. Eli se ainoa paikka, jossa voisi naisia tavata, ei toimi kohdallani. Täytyy vain toivoa, että tapahtuisi ihme, ja tapaisin naisen jossain muualla.

    • mustispeppers

      Mä ainakin lähden yhteen tapahtumaan tänä iltana, mulla tosin ei ole tuota juomisongelmaa :))

      • Utelias ATM

        Ihanko yksin vai tuleeko kavereita mukaan?


      • mustispeppers
        Utelias ATM kirjoitti:

        Ihanko yksin vai tuleeko kavereita mukaan?

        Siskoni tulee mukaan :D Hänkään ei juo, niin luultavasti hänen ukkonsa, joka saattaa parit bisset juoda. Muutama muu puolituttu, siis systerin kavereita. Autolla meinaan tulla takas kotiin ja valkkaripullo on kyllä kylmässä, jos siitä lasillisen sitten ottais, tai sitten ei :)


      • Utelias ATM
        mustispeppers kirjoitti:

        Siskoni tulee mukaan :D Hänkään ei juo, niin luultavasti hänen ukkonsa, joka saattaa parit bisset juoda. Muutama muu puolituttu, siis systerin kavereita. Autolla meinaan tulla takas kotiin ja valkkaripullo on kyllä kylmässä, jos siitä lasillisen sitten ottais, tai sitten ei :)

        No hyvä. Kunpa mullakin olis kavereita jotka haluais lähteä johonkin.


      • mustispeppers
        Utelias ATM kirjoitti:

        No hyvä. Kunpa mullakin olis kavereita jotka haluais lähteä johonkin.

        NIin, sitä mäkin toivon, että mullakin olisi tällä paikkakunnalla kaveri, jonka kanssa vois edes kerran mennä baariin tai edes lenkille. Mä olen aika sosiaalitoin ihminen kai, kun edes työkaverit ei kelpuuta mukaansa, enkä tunne täältä ketään. En ole ystävystynyt täällä asuessa kenenkään kanssa, yrityksestä se ei ole jäänyt kiinni. Näin tässä muutama vuosi sitten entisen koulukaverin yläasteelta isommassa kaupungissa sattumoisiin. Hän kyseli, että missäs asut ja kun kerroin, niin vastaus oli, että "mun mies on siitä naapurikunnasta, se aina sanookin, että ne xxxx:läiset ovat outoja" Jeps, voin ihan yhtyä samaan mielipiteeseen.


    • Jaaha, näköjään menee tää ilta selvin päin kuten lukemattomat muutkin... mut pientä juttua tuntuu olevan tyrkyllä taas. No ei sillä etteikö mulle naisseura kelpais kun otan maksun palveluksistani... No joo semmosta se tulee oleen näköjään taas ens yö, kuten meni viime viikolla samoihin aikoihin myös.

    • Et saa naista koska

      naiset eivät pidä känniörveltäjistä. Lopeta ryyppääminen ja ryhdy vaikka urheilemaan!

      • jappe.-

        "naiset eivät pidä känniörveltäjistä"


        Kokemus osoittaa että tuo ei pidä paikkaansa. Känniääliöt nimenomaan saavat naista ja raittiit "kiltit miehet" jäävät ilman


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      82
      2627
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      52
      2597
    3. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      68
      2543
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      74
      2443
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      41
      1960
    6. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      56
      1894
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      105
      1779
    8. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      22
      1327
    9. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1327
    10. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      17
      1158
    Aihe