Aina ennen seuroissa opetettiin, että jos joku pyytää anteeksi, se pitää siunata anteeksi Jeesuksen nimessä ja veressä ja sen jälkeen se on siinä. Ihmettelin jo pienenä, että eikö minun ja kenenkään uskovaisen tarvitse sitten sitä kohtaan korjata, jota vastaan on rikkonut. Raamattuluokassa opetetttiin, että ei uskovaisen tarvitse. Sillä synnit on anteeksi annettu.
Nyt Tuomas Hänninen viittasi, että tottakai tarvitsee. Niin minunkin mielestä. Taitaa olla fiksu mies tuo Tuomas.
Miten se nyt menee?
Radmund
1
<50
Vastaukset
- Parantukaa sielut
Se menee niin, että nämä vanhoillislestadiolaiset ovat täydellisesti harhaoppisia ja saastaisia. He ovat kristillisen Jeesuksen Kristuksen kirkon ulkopuolella synteineen. Ei niitä syntejä ole annettu anteeksi kun niistä ei ole irtauduttu. Lestadialaisten pitää luopua persoonallisuudestaan ja uudistua Jeesuksen opetuslapseksi. Kyllä Lars Leevi Raivoaisi jos kuulisi mitä hänen niin sanotut seuraajansa ovat olleet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1541519
- 104921
- 75743
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16595ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40527Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45478Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412